ueberspringen_kopf ueberspringen_banner ueberspringen_navigation
ueberspringen_inhalt

Bramy przeciwpożarowe

Feuer- Rauchschutz-Schiebetore

Bramy przesuwne przeciwpożarowe
Bramy przesuwne przeciwpożarowe Novoferm mogą byc montowane zarówno do nadproża jak i do stropu.Wyróżniają się przede wszystkim nadzwyczajną prostotą obsługi, znakomitymi właściwościami bieżnymi jak I nienagannym wyglądem zewnętrznym uzyskanym poprzez stosowanie budowy panelowej o połączeniu śrubowym jak i bezśrubowym. 

Nowość techniczna firmy Novoferm Riexinger: zakrywające bramę klapy wlotowe, wylotowe I sufitowe. Klapy stosuje się w przypadku obudowy bramy po jej montażu. Po otwarciu bramy klapy te zamykają samoczynnie szczelinę miedzy ścianą i obudową bramy obustronnie jak i w części sufitowej- brama staje się niewidoczna dla oka użytkownika. Dodatkowo, klapy zaprojektowane są jako panele składane, są przez to łatwe do przetransportowania i montażu, nawet dla bram o większych gabarytach wymiarowych. 
Otwieranie bramy przy uzyciu siły to już przeszłość. Teraz wystarczy jeden przycisk.

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu  jakim jest funkcja przesuwania, wystarczy delikatny ruch aby przesunąć bramę przeciwpożarową do odpowiedniej pozycji
Bramy przesuwne przeciwpożarowe ze staliFeuerschutz-Schiebetor T30 SKE 1 einflügelig

Feuerschutz-Schiebetor T30 SKE 2 zweiflügelig

Feuerschutz-Schiebetor T90 SKE 1 einflügelig

 

Feuerschutz-Schiebetor T90 SKE 2 zweiflügelig

 
Feuer- Rauchschutz-Schiebetore

Różnorodne warianty wyposażenia (dopuszczone przez Instytuty Budowlane) umożliwiają dopasowanie bram przeciwpożarowych jedno- i dwuskrzydłowych do najbardziej specyficznych wymagań budowlanych. Dzięki zastosowaniu elektr. urządzenia ustalającego jest możliwe pozostawienie bramy w pozycji otwartej, zamknięcie następuje w razie pożaru.


Feuer- Rauchschutz-Schiebetore

Zarówno panele bram jak i skrzydła drzwi wślizgowych mogą być wyposażone w przeszklenie ognioochronne typu EI 30 lub EI 60. W programie produktów firmy Novoferm Riexinger występuje także brama przeciwpożarowa o pokryciu skrzydła ze stali stopowej.


Feuer- Rauchschutz-Schiebetore

Dla pomieszczeń, w których znajdują się produkty łatwopalne oraz wybuchowe polecamy bramy o niewielkich  wymiarach, wyposażone w drzwi wślizgowe lub przeszklenie ognioochronne.


Feuer- Rauchschutz-Schiebetore

Bramy przesuwne przeciwpożarowe można wspaniale kombinować z szybkobieżnymi bramami z PCV jak i z  kurtynami taśmowymi PCV. Rozwiązanie to zapewnia funkcję przeciwpożarową przy jednoczesnej możliwości przemieszczania się bez strat energii cieplnej.


Feuer- Rauchschutz-Schiebetore

W szczególnych przypadkach (np. przekroczenie dopuszczalnych wymiarów) brama znajduje się poza zasięgiem dopuszczenia, posiada jednak funkcję przeciwpożarową bramy odpowiadającej wymaganiom aprobaty.
Bramy są wykonane w konstrukcji panelowej, która ułatwia transport i zapewnia łatwy i nieskomplikowany montaż .Feuer- Rauchschutz-Schiebetore
Feuer- Rauchschutz-Schiebetore
Feuer- Rauchschutz-Schiebetore
 
ueberspringen_context

Zalety montażowe

Montagevorteile

 

Katalogi online

Online Blätterkatalog

 

Kontakt


 
 
Do góry

Produkty, które mogą Państwa zainteresować