Automatyka do bram Novoferm

BRAMA NA PILOTA

Brama na pilota to dziś oczywisty wybór. Jednak aby rozwiązanie to zapewniało komfort i bezpieczeństwo użytkowania bramy, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego napędu. Nowoczesny design i dodatkowe funkcje to jedno. Najważniejsza jest moc napędu, konstrukcja uwzględniająca miejsce mocowania oraz zabezpieczenia pilota lub w razie awarii prądu.

 

Dlaczego brama na pilota

Dzięki zainstalowanemu napędowi możesz sprawnie, zza kierownicy, swobodnie otwierać i zamykać bramę. Nie stresujesz się nieprzyjazną aurą – nawet w czasie ulewy bezpiecznie dostaniesz się do garażu.
Możesz skorzystać z pilota, który posiada zmienny kod i jest szyfrowany 128-bitowym kluczem AES, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo. Piloty współpracują tylko z odbiornikami Novoferm, zapewniając lepszą odporność. Dlaczego napędy Novoferm:

 • oryginalne napędy produkowane w Niemczech,
 • nowoczesny design,
 • funkcjonalności uwzględniające różne potrzeby montażowe,
 • ekologiczne rozwiązania w standardzie (funkcja oszczędzania energii: zużycie energii o wartości ok. 1 € rocznie w pozycji stand-by),
 • możliwość wykorzystania aplikacji mobilnej do sterowania napędem,
 • nowa generacja napędów o zwiększonej sile naciągu.Jaki napęd do mojej bramy?

Napęd boczny do bramy

Napęd boczny najlepiej sprawdza się w bramach do 3 m szerokości. Jest zintegrowany z prowadnicą boczną bramy i łatwiejszy w montażu. Panel sterowania możemy zamontować na bocznej lub frontowej ścianie garażu, na optymalnej dla Ciebie wysokości. Ponieważ nie zabiera wiele miejsca sprawdza się szczególnie w remontowanych garażach, także tych, w których nie ma sieci elektrycznej na suficie oraz w których potrzebne jest pozostawienie swobodnego dostępu do wyłazu na strop).

Film: Działanie napędu podsufitowego

Napęd podsufitowy

Napęd podsufitowy to uniwersalne rozwiązanie, które pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń pod stropem. Może być zastosowany zarówno do otwierania i zamykania mniejszych, jak i większych, także podwójnych bram garażowych. To szerokość bramy determinuje wybór napędu podsufitowego. Do wyboru masz napędy w nowoczesnym, minimalistycznym designie z serii Novomatic oraz napędy klasyczne z serii Run.

Zanim zdecydujesz się na wybór napędu podsufitowego, sprawdź:

 • jakiej wielkości bramę będzie obsługiwać
 • jakiej siły naciągu potrzebujesz
 • ile masz miejsca pod sufitem
 • jaki design lepiej się sprawdzi w Twoim garażuNapęd z łańcuchem czy z paskiem – który wybrać?

Każda opcja ma swoje zalety. W obu przypadkach najważniejszy jest odpowiedni montaż – dobrze zamontowany łańcuch lub pasek pracują równie dobrze, płynnie i cicho. Paski trzeba jednak częściej konserwować i naciągać, łańcuchy są bardziej elastyczne podczas montażu, trwalsze, ale wymagają smarowania.

Łatwe programowanie

Programowanie pilota

Programowanie oświetlenia w napędzie

Regularny przegląd napędu oraz odpowiednia konserwacja to gwarancja dłuższej żywotności bramy i najlepsze zabezpieczenie przed awariami wynikającymi ze zużycia elementów konstrukcji bramy i napędu?

Jeśli chcesz wykonać przegląd bramy, skontaktuj się z nami»

Nowoczesna aplikacja – więcej niż pilot

Niech Twój smartfon stanie się Twoim pilotem do bramy – przy zakupie napędów Novoferm najnowszej generacji (Novomatic 423,Novomatic 563 S i NovoPort®) możesz wykorzystać aplikację „Smart-garage” do sterowania napędem bramy (dostępna bezpłatnie w AppStore lub Google Play). Teraz jednym ruchem palca na ekranie dotykowym możesz otworzyć bramę segmentową, sterować oświetleniem i funkcją wentylacji oraz odczytu parametrów napędu (warunkiem wykorzystania aplikacji Novoferm Mobility jest dodatkowy pakiet z modułem WLAN (podłączony do napędu).

Korzystaj z inteligentnych funkcji aplikacji
Dzięki Smart-garage możesz:
 • wykorzystać aplikację jako „klucz” awaryjny
 • sprawdzić ustawienia napędu, np. będąc na wakacjach
 • ustawić jako tapetę zdjęcie swojego garażu
 • korzystać z niej na smartfonie i na tablecie
 • kontrolować oświetlenie i uruchamiać system wentylacji garażu
 • wykorzystywać jedną aplikację do obsługi kilku bram jednocześnie

 

NovoSwing – Napęd do bram wjazdowych

Szukasz siłownika do bramy wjazdowej?

• napęd elektromechaniczny z siłownikiem o napięciu 24 V
• działa z bramami wjazdowymi o maksymalnej szerokości skrzydła 1,8 m
• w skład zestawu wchodzą:

 1.  2 siłowniki NovoSwing z elementami mocującymi
 2.  centrala sterująca NovoSwing
 3.  moduł radiowy 433 MHz (Novoferm)
 4.  1 pilot dwukanałowy Mini 512
bezpieczna brama

Kompleksowe rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania bramy Novoferm.

Sprawdź, jakie zabezpieczenia zastosowaliśmy, aby zagwarantować Ci bezpieczne korzystanie z bram garażowych Novoferm » 

Bramy z fotokomórką

Innowacyjne wykorzystanie fotokomórek w bramach Novoferm to gwarancja większego bezpieczeństwa (fotokomórka w świetle bramy) oraz efektywniejszej pracy bramy. Sprawdź, jak to działa»

Na wszelki wypadek

Zdarza się, że bramę, z różnych powodów, trzeba otworzyć od środka. Dzięki systemom awaryjnego odryglowania Novoferm możesz zrobić to bezpiecznie i bez szkody dla bramy. Sprawdź, na czym to polega»

Smart Garage – sterowanie komórką

Aplikacja na smartfony zamiast pilota? Możliwość kontroli stanu bramy z dowolnego miejsca? Włączanie funkcji wentylacji garażu podczas urlopu? Tak, to możliwe. Poznaj nowość – aplikację Novoferm Smart Garage »

Awaryjne otwieranie