siedziba Novoferm Polska Tarnowo Podgórne
siedziba Novoferm
globalny zasięg novoferm

Novoferm – Twój partner w tworzeniu obiektów

Firma Novoferm już od ponad 60 lat specjalizuje się w produkcji wielu rodzajów bram i drzwi stosowanych w budynkach przemysłowych i mieszkalnych. Szeroki wybór różnych wersji wykonania, wykończeń, sterowników i opcji instalacji oznacza, że zawsze znajdą Państwo rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb.
Oferujemy obsługę całego procesu – począwszy od doradztwa, poprzez projektowanie, wykonanie i montaż, a skończywszy na pomocy w pracach budowlanych, jeśli jest potrzebna. Dbamy oczywiście o wszystkie aspekty bezpieczeństwa, łącznie z odpowiednimi normami i przepisami prawnymi – w ten sposób oszczędzając klientom wiele pracy.
Oprócz bram i drzwi przemysłowych oraz przeciwpożarowych Novoferm oferuje również doki przeładunkowe do załadunku i rozładunku towarów na terenie budynku.
Jako spółka grupy Sanwa Shutter Corporation, czołowego producenta drzwi, bram garażowych oraz innych produktów wyposażenia budynków na całym świecie, firma Novoferm gwarantuje Państwu również dostęp do najnowszych rozwiązań.

Zapewniamy niezmiennie najwyższą jakość, niezawodność, wygodę i najlepsze wzornictwo w korzystnej cenie.

Historia firmy
60 lat firmy Novoferm na świecie

 

 

W roku 1955 w miejscowości Isselburg-Werth panowie Sandscheper i Hoffmann założyli firmę Isselwerk Werth GmbH. Od samego początku firma produkowała wyroby z metalu, takie jak drzwi, bramy garażowe, balustrady, okna, wałki dystrybucyjne i stalowe półki.

W roku 1962 Panowie Sandscheper i Hoffmann rozpoczęli produkcję drzwi stalowych w miejscowości Haldern. Fabryka w Haldern została rozbudowana i rozpoczęto produkcję drzwi przeciwpożarowych. W roku 1970 fabryki w Werth i Haldern połączyły swe siły, działając od tej pory jako jedna firma - Isselwerke GmbH & Co. KG. W tym samym roku firma Hoesch AG przejęła 25% udziałów w przedsiębiorstwie, a w roku 1990 stała się właścicielem 100% udziałów.


Krótka historia szybkiego rozwoju:
  • Działalność firmy na skalę międzynarodową rozpoczęła się po przejęciu firm Julien Redois S.A. i Soferba S.A. we Francji (obecnie Novoferm France S.A.) i założeniu Novoferm Espana S.A. w roku 1991.
  • Rok później Firma Isselwerke GmbH & Co. KG zmieniła nazwę na „Novoferm GmbH”.
  • W roku 1992 przejęto udziały holenderskiego producenta drzwi przemysłowych - Debo Holding B.V. i założono spółki handlowe w Holandii, Polsce, na Węgrzech oraz w Szwajcarii.
  • Od roku 1993 Siebau Siegener Stahlbauten GmbH oraz Riexinger Türenwerke GmbH także stawały się stopniowo członkami firmy Novoferm.
  • W 1994 roku otwarto spółkę handlową Novoferm Belgium N.V., a w 1996 również oddział sprzedaży drzwi przemysłowych we Francji.
  • W 1996 roku przejęto udziały włoskiego producenta drzwi Schievano S.r.l., w Grecji powstała kolejna spółka handlowa i utworzono spółkę joint venture z Novoferm Alsal S.A. w Hiszpanii.
  • Przedstawicielstwa handlowe w Wielkiej Brytanii, Rumunii i w Czechach otwarto roku później (1998). Ponadto, Novoferm nabył kolejną spółkę – francuskiego producenta drzwi przeciwpożarowych Lutermax S.A.
  • 1999 rok - w Dortmundzie swoje podwoje otworzyła najnowocześniejsza europejska fabryka bram segmentowych. Novoferm wykupił 50 % udziałów w firmie Dong Bang Steel Door Inc., w Korei Południowej w roku 2000
  • W 2001 roku przejął producenta napędów - Tormatic GmbH
  • W 2003 otwarto kolejne oddziały w Danii i w Chorwacji jak również powołano do życia NovoPort GmbH, firmę odpowiedzialną za sprzedaży bram garażowych i napędów w Austrii.

 

W roku 2003 cała grupa Novoferm została sprzedana przez ThyssenKrupp japońskiej firmie Sanwa Shutter Corp. Następnie utworzono Novoferm CIS, zależną spółkę handlową w Rosji, a w 2004 roku przejęto pozostałe udziały w przedsiębiorstwie usługowo-serwisowym TST GmbH. Poza tym, od 2004 roku działa spółka joint venture, która została założona przez AS Steelgoods GmbH (Niemcy), ARC d.o.o. (Słowenia) i Novoferm Balkan Inc. (Bułgaria). W 2014 roku Novoferm przejęło Alpha Deuren International B.V.

Novoferm - nowoczesne produkty dla Ciebie

Novoferm Group jest jednym z wiodących europejskich dostawców systemów drzwi, bram garażowych i przemysłowych, drzwi garażowych i napędów. Oferujemy szeroką gamę produktów i usług dla celów prywatnych, komercyjnych i przemysłowych.

Rosnące zapotrzebowanie na bezpieczeństwo, komfort, funkcjonalność i wygląd sprawia, że potrzeba innowacji dotyczy także bram, drzwi i bram garażowych. Zastępujemy bramy z przeszłości nowymi, alternatywnymi rozwiązaniami Novoferm. Dzięki temu nasze bramy garażowe można porównać do bram łączących pomieszczenia i ludzi. Dlaczego? Ponieważ zapewniają nie tylko bezpieczeństwo ale dbają o estetykę i wygodę.

Dzięki szerokiemu asortymentowi firma Novoferm zrealizuje każdy projekt od początku, czyli momentu planowania do samego końca, gdy zamkniesz bramę.