Sprawdź nasz nowy konfigurator bram garażowych iso 45!
Nowa fabryka Novoferm w Polsce

CO U NAS SŁYCHAĆ?

Rozwiązania Novoferm dla Fresh Logistics

W Novoferm realizujemy wymagające zamówienia i dostarczamy rozwiązania, które spełniają indywidualne potrzeby naszych klientów, m.in. podmiotów z branży logistyczno-przemysłowej. Przykładem jest projekt wykonany na zlecenie Fresh Logistics – spółki należącej do Grupy Raben. Dla klienta opracowaliśmy i wdrożyliśmy rozwiązania, które zapewniły nieprzerwany łańcuch chłodniczy podczas przeładunku. Wszystkie zastosowane w tym przypadku elementy przeładunkowe wsparły efektywną i bezpieczną logistykę.

 

Zobacz więcej

BLACK FRIDAY z Novoferm! Skorzystaj z promocji!

Z okazji święta wyprzedaży dla wszystkich naszych klientów przygotowaliśmy wyjątkową ofertę na zakup pakietu „Thermo i Comfort” (w skład którego wchodzą: zestaw Thermoframe oraz podwójne rolki tandemowe z łożyskami kulkowymi) za jedyne 200 złotych netto*!

 

Zobacz więcej

Specjalna wersja bram Novolux dla Nijhof-Wassink

Novoferm – na zamówienie Nijhof-Wassink – opracował indywidualne wersje bram Novolux z nietypową sekcją przeszkleń. Bramy zostały zamontowane w siedzibie klienta w Tarnowie Podgórnym, gdzie zastąpiły dotychczasowe urządzenia – również marki Novoferm – służące nieprzerwanie od ponad 20 lat.

 

Zobacz więcej

NOWOŚCI NOVOFERM NA BAU 2023

Tegoroczne targi BAU w Monachium odbędą się w dniach 17-22 kwietnia 2023 r., a wśród licznych wystawców obecny będzie również Novoferm. Odwiedzający targi będą mieli okazję zobaczyć nie tylko znane już produkty, ale również liczne nowości z oferty Novofermu – jednego z największych w Europie dostawców drzwi, bram i systemów przeładunkowych. Podczas targów BAU 2023 zaprezentuje on m.in.: więcej możliwości zastosowań swoich produktów, energooszczędne bramy z optymalną izolacją termiczną oraz rozwiązania wspierające prosty montaż.

 

Zobacz więcej

Promocja Novoferm – zestaw Thermoframe w super cenie

Trwa promocja na zestaw docieplający Thermoframe do bram segmentowych Novoferm do 31 marca 2023 r. można go nabyć w promocyjnej cenie.

 

Zobacz więcej

Brama renowacyjna – garaż jak nowy!

Szczelna, ciepła, komfortowa, bezpieczna w użytkowaniu, wyposażona w rozwiązania antywłamaniowe i estetyczna – tak użytkownicy odpowiadają na pytanie: „Jaka powinna być brama garażowa?”. Rzeczywistość często wygląda jednak inaczej – zamontowana w garażu wiele lat wcześniej – nie spełnia już naszych oczekiwań pod względem funkcjonalności, energooszczędności ani estetyki. Rozwiązaniem może być nowoczesna brama renowacyjna Novoferm, dzięki której wymiana starej bramy na segmentową – o dużo lepszych parametrach termicznych – odbywa się szybko i sprawnie.

 

Zobacz więcej

Brama – ważny element energooszczędnego budynku

Domy pasywne i budynki energooszczędne to trendy w budownictwie, o których mowa już od przynajmniej kilkunastu lat. Pierwsza fala zmian w budownictwie pojawiła się jednak w zupełnie innych warunkach niż obecne, a pierwszy odzew na rynku dotyczył masowych remontów prowadzonych także na starych osiedlach z dużej płyty. Termoizolacja w początkowym okresie dotyczyła głównie docieplania ścian i wymiany okien. Dziś, gdy jest już standardem nowego budownictwa, skupia się na innych elementach i rozwiązaniach – np. na bramach garażowych i zestawach docieplających.

 

Zobacz więcej

Brama segmentowa ISO 45 EVO, czyli ISO 45 w jeszcze lepszej odsłonie

W naszej ofercie pojawiła się nowa odsłona bramy segmentowej ISO 45, czyli brama Evolution Premium – ISO 45 EVO. To idealne rozwiązanie dla wymagających klientów, którzy cenią doskonałą jakość, dobrą izolację cieplną, bezpieczeństwo i komfort obsługi, a przede wszystkim dodatkowe możliwości konfiguracji takiej bramy, której ostateczny kształt – technicznie i wzorniczo – będzie idealnie dopasowany do potrzeb klienta, garażu, czy nawet całego budynku.

 

Zobacz więcej

Polska Zagroda – wyjątkowa realizacja z udziałem Novoferm

Sielski krajobraz wypełniony śpiewem ptaków, odgłosami natury, pełen pięknych barw – w takim malowniczym miejscu, wśród okazałych drzew, powstała nowoczesna rezydencja Polska Zagroda, stworzona według projektu BXB studio Bogusław Barnaś. Swój udział w tym przedsięwzięciu miał także Novoferm, który do tej wyjątkowej realizacji dostarczył bramy uchylne Bocholt do samodzielnego wypełnienia, idealnie wpisujące się – w nawiązujący do tradycji – nowo wybudowany kompleks mieszkalny.

 

Zobacz więcej

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne

W dniach 26-28 maja na terenie Młyna Klekotki odbyło się spotkanie szkoleniowo-integracyjne dla naszych partnerów handlowych. Pierwszy dzień wspólnego wyjazdu był stricte merytoryczny – oparty na szkoleniach, które koncentrowały się wokół takich zagadnień, jak: bramy segmentowe garażowe, napędy do bram oraz drzwi techniczne. Szkolenia przeprowadzili nasi eksperci: Rafał Błażuk, Grzegorz Baranowski i Jacek Grzybowski.

 

Zobacz więcej

WYJAZD SZKOLENIOWO-INTEGRACYJNY

W dniach 5-7.05.2022 roku cały zespół Novoferm, po dwuletniej przerwie, wybrał się na wyjazd szkoleniowo-integracyjny.
Spędziliśmy trzy dni w pięknych okolicznościach przyrody, w malowniczej okolicy Łomnicy – górskim kompleksie wypoczynkowym Osada Śnieżka.
Przez ten czas mieliśmy okazję nauczyć się wiele o sobie i swoich zespołach oraz docenić wartość i rolę komunikacji. Wyjazd pozwolił nam jednak przede wszystkim cieszyć się wspólnie spędzonym czasem!

 

Zobacz więcej

NovoPorta Premio – drzwi do zadań specjalnych

NovoPorta Premio, drzwi stalowe techniczne ze znakiem CE i ETA, są solidne, wytrzymałe i charakteryzują się elastycznością w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb. Tym razem wykorzystano je w nietypowej inwestycji – nowoczesnym schronisku dla zwierząt, mieszczącym się w Poznaniu. Obiekt ten został nagrodzony w jubileuszowym konkursie „Top Inwestycje Komunalne 2021”, organizowanym przez PortalSamorządowy.pl i znalazł się w gronie 10 najlepszych inwestycji w Polsce. Wkład w jego budowę ma również Novoferm, który dostarczył na jego potrzeby 66 par drzwi do zadań specjalnych.

 

Zobacz więcej

BEZPIECZNA PROMOCJA Postaw na bezpieczeństwo!

Właśnie rozpoczęliśmy nową odsłonę naszej wiosennej akcji promocyjnej! Tym razem skupiamy się na bezpieczeństwie. Dlatego dla wszystkich naszych klientów, którzy zakupią bramę segmentową ISO 70 Premium Plus wraz z napędem Novomatic 563 S (certyfikat bezpieczeństwa RC2 – w standardzie!) przygotowaliśmy wyjątkową ofertę cenową na zakup fotokomórek bezpieczeństwa „Easy”.

 

Zobacz więcej

Brama garażowa na pilota czy obsługiwana ręcznie?

Jaką bramę garażową najlepiej wybrać – bramę na pilota czy manualną? To pytanie użytkownicy zadają sobie już na etapie budowy domu. Od wyboru bramy garażowej zależy bowiem bezpieczeństwo użytkowników oraz komfort użytkowania. Warto więc rozważyć wszystkie za i przeciw, nim podejmie się tę ważną decyzję.

 

Zobacz więcej

Jakie wymogi musi spełniać dobra brama garażowa?

Jakie wymogi musi spełniać dobra brama garażowa? Bramy garażowe powinny nie tylko ładnie się prezentować, ale przede wszystkim być bezpieczne i funkcjonalne oraz spełniać określone warunki techniczne.

 

Zobacz więcej

Rodzaje bram garażowych – to warto wiedzieć

Zakup bramy garażowej to inwestycja długoterminowa. Trzeba więc dokonać dobrego wyboru, aby korzystanie z niej było komfortowe przez cały okres użytkowania. Na wybór bramy garażowej wpływ ma m.in. wielkość garażu, jego konstrukcja, wymiary wyjazdu z garażu oraz wielkość pojazdu, który będzie w nim parkować. Podpowiadamy, czym różnią się między sobą poszczególne modele, by ułatwić znalezienie odpowiedniej bramy garażowej.

 

Zobacz więcej

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA

Dziękujemy za obecność i zainteresowanie – takie spotkania są doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu z naszymi obecnymi oraz potencjalnymi partnerami.

 

Zobacz więcej

Drzwi NovoPorta Premio z Atestem Higienicznym

Drzwi stalowe techniczne NovoPorta Premio spod szyldu Novoferm, produkowane według najlepszych standardów i zasad, otrzymały Atest Higieniczny, nadawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH. Certyfikat wydany przez Zakład Bezpieczeństwa Zdrowotnego Środowiska świadczy o tym, że spełniają one wymagania higieniczne i zostały wykonane z komponentów bezpiecznych dla użytkowników.

 

Zobacz więcej

Rozbudowa Fabryki w Wykrotach

Rozbudowa fabryki ramp przeładunkowych w Wykrotach na Dolnym Śląsku idzie pełną parą!

 

Zobacz więcej

Jak dbać o bramę garażową zimą?

Zima i panujące w tym czasie trudne warunki atmosferyczne, to prawdziwy sprawdzian dla każdej bramy garażowej. Aby go zdała na piątkę musi być systematycznie konserwowana. Jest to szczególnie istotne, gdy garaż jest zintegrowany z domem. Zaniedbywana przez długi czas brama może odmówić posłuszeństwa i zaciąć się, gdy na dworze zapanuje siarczysty mróz. A to z kolei będzie miało wpływ na wychłodzenie domu i zmniejszenie komfortu termicznego. Podpowiadamy więc, jak zimą prawidłowo konserwować bramę garażową, by długo nam służyła.

 

Zobacz więcej

Bezpieczne bramy garażowe

Komfortowa brama garażowa to taka, która nie tylko gwarantuje skuteczną ochronę przed włamywaczami, ale przede wszystkim jest bezpieczna w użytkowaniu. Takie bramy, zapewniające spokojny sen użytkownikom, ma w swoim portfolio Novoferm. Czym się charakteryzują?

 

Zobacz więcej

BLACK WEEK z Novoferm! Skorzystaj z promocji!

Z okazji święta wyprzedaży dla wszystkich naszych klientów przygotowaliśmy wyjątkową ofertę na zakup bramy ISO 70 PREMIUM PLUS wraz z napędem!

 

Zobacz więcej

Novoferm przejmuje francuską Grupę Manugestion

Dzięki przejęciu Grupy Manugestion, Novoferm z determinacją kontynuuje umacnianie swojej pozycji na rynku francuskim. Przejęcie to jest ważnym krokiem w ciągłym rozszerzaniu działalności Grupy Novoferm w Europie. 

 

Zobacz więcej

Ciepła brama na zimną zimę iso 70 premium plus

 

„Jaka powinna być brama garażowa?” – to podstawowe pytanie, jakie zadają sobie użytkownicy na etapie budowy domu. Uniwersalna odpowiedź na nie brzmi: „Ciepła, szczelna, energooszczędna i bezpieczna”. Gdy garaż jest zintegrowany z domem, a nie wolnostojący, w chłodnych miesiącach komfort cieplny ma szczególne znaczenie z naszego domu uciekać sporo ciepła. 

Zobacz więcej

Powłoka NC Silence Plus - Ochrona przed hałasem i bezpieczeństwo przeładunku

 

Powłoka NC Silence Plus, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia chemiczne Tworzypowierzchnię antypoślizgową oraz  sprawdzi się  zastosowaniach, gdzie sprawny przeładunek, realizowany często pod presją czasu, jest codziennością.

Zobacz więcej

Uszczelnienie pneumatyczne NovoSeal S 620

W strefach przeładunku niezwykle ważne jest utrzymanie stałej temperatury. Dlatego, aby zachować niski poziom zużycia energii i dobrą kondycję pracowników narażonych na skoki temperatur – w szczególności w mroźniach i chłodniach – warto zastosować uszczelnienie pneumatyczne Novoferm – NovoSeal S 620.

Zobacz więcej

Brama garażowa ISO 70 Premium Plus w powłoce satin black – czarny koń w kolekcji Novoferm

 

Segmentowa brama garażowa ISO 70 Premium Plus, charakteryzująca się doskonałą izolacyjnością cieplną oraz akustyczną, a także bezpieczeństwem, jest nie tylko wyjątkowa ze względu na swoje walory użytkowe. Prezentuje także najwyższy poziom designu. W czarnej odsłonie – szlachetnej powłoce satin black, zyskała uznanie w oczach profesjonalistów, otrzymując status Laureata Programu „VIP – najlepsze okna, drzwi, bramy, osłony”.

Zobacz więcej

NovoPorta Premio – pierwsze w Polsce drzwi stalowe techniczne ze znakiem CE

 

NovoPorta Premio to stalowe drzwi techniczne, które jako drzwi wewnętrzne uzyskały Europejską Aprobatę Techniczną (ETA – European Technical Approvals) i jako jedyne posiadają znak CE. Co sprawia, że drzwi nowej generacji spod szyldu Novoferm są takie wyjątkowe?

 • Wytrzymałe jak stal
 • Skutecznie tłumią hałas
 • Design, który dodaje charakteru 

To tylko niektóre z ich cech  

Zobacz więcej

Ruszyła promocja "AUTOMATYCZNIE TANIEJ"

 

 

Kolejna odsłona akcji sprzedażowej AUTOMATYCZNIE TANIEJ właśnie się rozpoczęła i potrwa aż do 16 października 2020 roku.

Tym razem promocja dotyczy napędów Novomatic zakupionych wraz z nowością w portfolio naszych produktów – bramą ISO 70 PREMIUM PLUS. Dokonując zakupu, klienci mogą otrzymać aż 720 zł brutto rabatu na napęd.

Promocja obejmuje dwa nowoczesne napędy – Novomatic 423 i Novomatic 563 S.

 

Zobacz więcej

Obiad dla Medyka - Novoferm przyłącza się do akcji

 

Firma Novoferm Polska i jej pracownicy wsparli charytatywne działania, w ramach których firma MiA Catering przygotowała posiłki dla poznańskich lekarzy, pracowników służby zdrowia i pracowników instytucji sanitarno-epidemiologicznych walczących z epidemią COVID-19. Dzięki wspólnym działaniom, między 16 marca a 24 czerwca 2020 r., zostało przygotowanych aż 5 tys. posiłków, które dostarczono do poznańskich szpitali i instytucji:

 • Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia,
 • Centrum Medycznego HCP – Szpitala im. św. Jana Pawła II,
 • Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej,
 • Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Akcja „Obiad dla medyka” była sponsorowana przez prawie 30 różnych firm, w tym: Blum, Zajc, Synergy IT, Maro i wiele innych.

Zasady i wytyczne dla kontrahentów Novoferm Polska

 

 

 

W związku z epidemią koronawirusa i zagrożeniem epidemiologicznym, w trosce o zdrowie naszych kontrahentów i pracowników, wprowadziliśmy poniższe zasady higieniczne, które obowiązują na terenie firmy Novoferm Polska (do odwołania). Prosimy postępować zgodnie z nimi, a także z poleceniami kierownika i pracowników naszego magazynu.

 

Zobacz więcej

Lubimy sport, wspieramy młode talenty!

 

W dniach 6-8.03.2020 roku w klubie Stacja Podolany odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Squashu 2020.

W związku z tym, że sport jest bliski wszystkim pracownikom Novoferm i że lubimy wspierać młode talenty, zostaliśmy partnerem Mistrzostw. Wierzymy, że nie ma lepszej formy relaksu niż aktywne spędzanie czasu i wiemy, bo sprawdziliśmy na sobie, że zdrowa rywalizacja to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się stresu. Dlatego promujemy sport.

Tym razem jednak przyszło nam śledzić rozgrywki zza szyb. Jeszcze czujemy kciuki, tak mocno je zaciskaliśmy.

 
 

Zobacz więcej

 

Cavaliada i moc pomagania

  

   

Podczas tegorocznej gali Grand Prix Cavaliady na Międzynarodowych Targach Poznańskich – 1 grudnia 2019 r. – odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznego czeku na 100 tysięcy złotych. W imieniu beneficjentów czek odebrał prof. Jacek Wachowiak, prezes stowarzyszenia Dzieciaki Chojraki. Zebrane pieniądze zostały przekazane m.in. na wsparcie rozwoju transplantacji szpiku u dzieci. To efekt charytatywnej akcji świątecznej, w której wzięliśmy udział. 

 

Zobacz więcej

 

 

Promocja "Automatycznie taniej"

 

  

Super rabaty – napędy Novoferm w wyjątkowych cenach!

  

 • napęd boczny Novoport® (patent Novoferm, nie wymaga miejsca pod sufitem) – nawet 615 zł brutto,
 • podsufitowy napęd Novomatic 563 S (bardzo szybki, o wyjątkowej mocy – odpowiedni także do bram w podwójnych garażach) – nawet 615 zł brutto,
 • Novomatic 423 – nawet 492 zł brutto
 • Run 700 – nawet 492 zł brutto
 • Run 500 – nawet 369 zł brutto.

 

Zobacz więcej

Mamy nowe logo

Mamy nowe logo

Zmieniliśmy logotyp. Choć na pierwszy rzut okaz zmiany mogą się wydać kosmetyczne, lifting logo jest efektem prac nad długofalową, globalną strategią komunikacji marki Novoferm. We wszystkich krajach, w których działa nasza firma, będzie teraz funkcjonować jednolity, nieco zmieniony logotyp z uniwersalnym hasłem w języku angielskim: „Intelligent door solutions”.

Ujednolicenie logotypu we wszystkich krajach podkreśli również międzynarodowy charakter naszej marki i umocni jej globalną pozycję.

Zobacz więcej

Porozmawiajmy o wyzwaniach dla logistyki

Novoferm Polska od wielu lat rozwija swoje portfolio rozwiązań przeznaczonych dla szeroko rozumianej logistyki. Ten sektor naszej oferty poszerzamy, koncentrując się na rzeczywistych potrzebach branży. Skąd się o nich dowiadujemy? Rozmawiamy z logistykami. Najbliższą okazją będzie XVI Forum Polskich Menedżerów Logistyki. Spotkajmy się w Warszawie!

Konferencja branżowa –  XVI Forum Polskich Menedżerów Logistyki – odbędzie się 7-8 października w Warszawie. To już 16 edycja spotkania organizowanego dla przedstawicieli logistyki przez „Puls Biznesu”. Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku podczas spotkania będą poruszane najbardziej aktualne tematy związane z funkcjonowaniem branży oraz wyzwaniami, jakie czekają ją w najbliższym czasie.

 

Dowiedz się więcej»

Załoga Novoferm na mecie XII edycji Regatta Build Cup 2019

Jak co roku u wybrzeży Chorwacji odbyły się Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. Tegoroczna XII edycja Regatta Build Cup 2019 niedawno dobiegła końca. Zawody zakończyły się 6 września w chorwackim Zadarze, a do mety dopłynęło aż 300 zawodników na 33 jednostkach – w tym załoga z Novoferm Polska.

Regatta Build Cup – największe polskie regaty morskie organizowane poza granicami kraju. Każdego roku organizatorzy szykują nowe trasy i wybierają inny motyw przewodni wydarzenia, który pozwala uczestnikom poznać kulturę, tradycję czy historię Chorwacji. 

Organizatorzy Regatta Build Cup: firma FAKRO i Zdzisław Gajos.
Patroni: Porta Doors, Budma, AIB, Murator.
Wsparcie: Polski Związek Żeglarski, magazyn „Żagle”, Związek POiD, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy i Profi Sailing.

Poznaj naszych dystrybutorów - ProfiLine

Firma ProfiLine jest wiodącym producentem stolarki okienno-drzwiowej aluminiowej oraz PCV. Istnieje na rynku od 6 lat i poszerza swoje horyzonty o rynek międzynarodowy. Jako producent dociera swoimi produktami i usługami zarówno do klientów indywidualnych oraz współpracuje z kontrahentami z całej Polski. Jako firma produkcyjna odpowiadamy za dostarczane przez nas wyroby, zatem staramy się sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Ze świadomością kreujemy wizerunek firmy na terenie polski a także pozostałych państw członkowskich unii europejskiej.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze podejmujemy działania w kierunku sprawnego i stosunkowo szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa przy zachowaniu społecznej odpowiedzialności biznesu. Nie zapominając o infrastrukturze, która wciąż postępuje, technologii produkcyjnej, dzięki której możemy proponować naszym klientom bezpieczne i sprawdzone rozwiązania w zakresie stolarki otworowej. Jako firma produkcyjna nie możemy stać w miejscu - podejmujemy kroki, aby nasze wyroby i usługi były certyfikowane w kategorii ISO 9001:2015. Nasza działalność nie kończy się na wyprodukowaniu, sprzedaży i dostarczeniu gotowego wyrobu - pozostajemy z klientem w stałym kontakcie także po transakcji lub mimo nieobowiązującej już gwarancji.

Wiosenne szkolenia

Wiosenne szkolenia Maj i czerwiec 2019 to był dla nas gorący okres. Przeprowadziliśmy cykl 3 szkoleń, w których wzięło udział ponad 100 dystrybutorów Novoferm z całej Polski. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z tych wydarzeń.

Trzy piękne, ustronne miejsca, otoczenie wspaniałej natury oraz znakomita atmosfera – z dumą obwieszczamy, że nasze szkolenia okazały się prawdziwym sukcesem. Pierwsze (w dniach 9-10 maja 2019 r.) odbyło się w uroczym Barcinku koło Poznania (gdzie często organizujemy różne wydarzenia firmowe). Pod koniec maja (30-31) wyruszyliśmy, by krzewić wiedzę na Mazurach, w Hotelu Zalesie. Ostatnim wiosennym przystankiem szkoleniowym była Wilcza Jama w Bieszczadach, gdzie gościliśmy od 12 do 14 czerwca 2019 r.

Dowiedz się więcej>>

Podsumowanie konkursu rysunkowego dla marzycieli

Konkurs rysunkowy dla dzieci - podziękowania

Zakończyła się czwarta edycja konkursu rysunkowego dla dzieci. W tym roku do konkursu zgłoszono 87 przepięknych prac. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wszystkim uczestnikom! Jaka praca w tym roku okazała się przepustką do Energylandii?

Dowiedz się więcej»

Promocja! Postaw na design!

Jak co roku, w okresie wiosennym, uruchamiamy kampanię promocyjną. W tym roku akcja będzie trwać od 23 kwietnia do 14 czerwca. Hasłem przewodnim tej edycji jest:
Postaw na design! Teraz brama garażowa ISO 45 w kolorze RAL 7016 z rabatem 15%!

Każdy Klient, który w czasie trwania promocji, zakupi bramę segmentową Novoferm ISO 45, spełniającą następujące warunki:

 • z przetłoczeniami,
 • w kolorze RAL 7016 (antracyt),
 • w wersji woodgrain lub gładkiej,
 • z dowolnym napędem Novoferm,

otrzyma 15% rabatu od ceny bramy (cena napędu regularna).

Więcej informacji na temat zasad promocji znajdą Państwo na stronie www.promocjenovoferm.pl»

Novoferm przejmuje Robust AB

 

 

 

 

Novoferm przejmuje szwedzką firmę Robust AB, a tym samym umacnia swoją pozycję na rynku skandynawskim i brytyjskim. Dzięki tej strategicznej decyzji, szwedzki producent stalowych drzwi skrzydłowych staje się częścią Novoferm Group.

 

Dowiedz się więcej>>

Uwaga marzyciele! Rusza konkurs rysunkowy dla dzieci

Rusza czwarta edycja konkursu rysunkowego dla dzieci. Do wygrania: rodzinny wyjazd do Energylandii, 2 x zestawy klocków LEGO i 3 x zegarki Knock Nocky. Wystarczy przysłać pracę, która zachwyci internautów i jury konkursu. Temat? Po drugiej stronie bramy – narysuj magiczny świat!

 

Dowiedz się więcej o konkursie>>

Szkolenie dystrybutorów - BUDMA 2019

12 lutego 2019 roku, w nowej siedzibie Novoferm, odbył się cykl szkoleń produktowych skierowanych do naszych dystrybutorów. Wykłady koncentrowały się wokół takich zagadnień, jak m.in. bramy segmentowe ISO 45, napędy do bram Novoferm oraz rozwiązania wspierające typowy i nietypowy montaż bram garażowych. 

 

Termin szkoleń nie był przypadkowy – tradycyjnie już przeprowadzamy je w czasie Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, kiedy Poznań staje się europejskim centrum innowacji i wiedzy z zakresu szeroko rozumianego budownictwa. Obok samej wystawy odbywa się szereg wydarzeń towarzyszących – jednym z nich są nasze szkolenia produktowe.

 

Dowiedz się więcej o szkoleniu>>

NOVOFERM na BAU 2019 w Monachium

Podczas prestiżowych targów budowlanych BAU 2019 w Monachium, które odbyły się w dniach 14-19 stycznia, na stoisku Novoferm zaprezentowaliśmy pełną ofertę produktową oraz nowości.

Nasza obecność, jako wystawcy, na najważniejszych targach branży budowlanej, odbywających się w 17 halach, odwiedzanych przez 250 tysięcy gości, to dla nas ważne wydarzenie. Tym bardziej, że portfolio produktów Novoferm stale się poszerza, a podczas BAU mieliśmy okazję zaprezentować swoją najnowszą ofertę, m.in. innowacyjne rozwiązania dla systemów domu inteligentnego, a także przedstawić propozycje dotyczące wydajności, eksploatacji i bezpieczeństwa zarówno bram garażowych, jak i rozwiązań dla przemysłu.

Dowiedz się więcej>>
Wspieramy Kathmandu Therapy CAMP
Novoferm wspiera Kathmandu Therapu Camp

 

Wspieramy Obóz rehabilitacyjny w Nepalu

W Nepalu osoby niepełnosprawne nie mają zbyt dużego wsparcia. Ze względu na swoje ograniczenia bardzo często praktycznie nie opuszczają domów przez wiele lat. Dla ofiar trzęsień ziemi czy wypadków drogowych nowy sprzęt dla niepełnosprawnych to nowe życie, a dzięki terapii uczą się, jak radzić sobie i funkcjonować w codziennym życiu.

Przeczytaj więcej o Kathmandu Therapy CAMP»

Wstrząsające otwarcie. Niezmieszane wrażenia!
wielkie otwarcie nowej siedziby Novoferm Polska

Wstrząśnięci, ale niezmieszani, 15 czerwca dokonaliśmy oficjalnego otwarcia nowej siedziby w Tarnowie Podgórnym. Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić pachnące nowością zakamarki naszych biur, a hala magazynowa zamieniła się tego wieczoru w salę bankietową pełną wybuchowych niespodzianek.

Impreza w stylu Jamesa Bonda, okraszona dobrym humorem i atmosferą na miarę Agenta 007 trwała do białego rana. Pokazy taneczne, konkursy ze znajomości „biografii” najsłynniejszego agenta świata oraz nieoczekiwane testy sprawnościowe i pokaz laserów – to tylko część niespodzianek, które czekały na naszych gości.

Na powitanie, jeszcze na czerwonym dywanie, każdy otrzymał obowiązkowy trunek (wstrząśnięty, niemieszany) i mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy srebrnym wozie Agenta 007. Doskonała muzyka, a przede wszystkim wyśmienite menu dopełniły atmosfery.
A potwierdzeniem na to, że otwarcie było udane, niech pozostanie fakt, że ostatni goście kończyli zabawę, gdy słońce już wysoko stało nad horyzontem.

Z pewnością długo nie zapomnimy tego wieczoru! Dziękujemy wszystkim tym, którzy świętowali razem z nami.

JAK SIĘ BUDOWAĆ, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ ODC. 5

JAK SIĘ BUDOWAĆ, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ ODC. 5

Kolor bramy – jaki wybrać?

Szara czy w odcieniach drewna? Pasująca do stylistyki otaczającej ją architektury czy kontrastująca kolorem? Jak wybrać kolor nowej bramy?
Nie każdy wie, jak dobrać kolor bramy, aby dobrze komponowała się z bryłą budynku i najbliższym otoczeniem. W najnowszym artykule radzimy zatem, na jakie elementy zwrócić uwagę, kiedy warto trzymać się obranego kursu stylistycznego, a kiedy można (bez obaw o efekt końcowy) eksperymentować z kolorami. 

Zapraszamy do lektury»

 

Nowa siedziba, nowe możliwości
Nowa siedziba Novoferm Tarnowo Podgórne

 

Okres przedmajówkowy i sama majówka upłynęły nam na pakowaniu, noszeniu i rozpakowywaniu. Wszystko dlatego, że zmieniliśmy siedzibę. Nowy budynek biurowy wraz z halą magazynową – w parku przemysłowym w Tarnowie Podgórnym – zostały wybudowane specjalnie dla nas i uwzględniają najwyższe standardy jakości naszej firmy.

Powierzchnia biurowa (300 m2) oraz hala magazynowa (1300 m2) utrzymane są w nowoczesnej stylistyce. Pod względem biznesowym niewątpliwym atutem nowej siedziby jest jej lokalizacja – park przemysłowy w Tarnowie Podgórnym to prężnie rozwijający się obszar, na którym funkcjonują już nasi obecni, a także – mamy nadzieję – przyszli klienci. Od teraz będzie nam do siebie bardziej po drodze.


Zmiana lokalizacji oznacza lepszą logistykę (efektywniejsza komunikacja), a także możliwość jeszcze pełniejszej realizacji postulatu dbałości o jakość, jaka przyświeca całemu koncernowi Sanwa Group, którego częścią jest Novoferm Polska.
A przed nami uroczysta inauguracja – wielkie otwarcie dla naszych najlepszych partnerów. To będzie impreza pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, a goście będą też mogli z bliska przyjrzeć się naszym nowym biurom i hali.

Kontynuujemy naszą strategię rozwoju na Dolnym Śląsku
nowa fabryka Novoferm ramp w Wykrotach

 

Logistyka i produkcja


Po uruchomieniu w zeszłym roku nowej hali produkcyjnej dla ramp przeładunkowych w Wykrotach, kontynuujemy naszą strategię rozwoju na Dolnym Śląsku. W związku ze zwiększeniem mocy produkcyjnych oddaliśmy właśnie do użytkowania nową część hali magazynowej, której zadaniem jest optymalizacja procesów logistycznych w fabryce.


Nowa część hali magazynowej jest magazynem buforowym dla komponentów i półproduktów, a także miejscem dostaw towarów. „W Novoferm realizujemy produkcję zgodnie z naszą filozofią dostarczania rozwiązań z jednego źródła – dlatego w fabryce w Wykrotach będziemy poszerzać produkcję o kolejne pozycje asortymentowe, aby jeszcze efektywniej odpowiadać na potrzeby rynku. Zwiększenie powierzchni magazynowej jest etapem wstępnym dla tych działań” – wyjaśnia Sebastian Mruk, dyrektor fabryki Novoferm w Wykrotach.


W najbliższym czasie planujemy także dalszą rozbudowę przestrzeni magazynowej w Wykrotach, optymalizację, automatyzację i robotyzację produkcji. Od momentu uruchomienia nasza fabryka zwiększyła zatrudnienie o 30%. Obecnie załoga Novoferm w Wykrotach liczy 130 osób.

JAK SIĘ BUDOWAĆ, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ ODC. 4

JAK SIĘ BUDOWAĆ, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ ODC. 4


Brama zastępcza – rozwiązanie na czas remontu


Do czego służy brama zastępcza i kiedy się ją instaluje? Dlaczego warto o niej pomyśleć i jakie korzyści może nam przynieść jej zastosowanie? Czy jest to drogie rozwiązanie?
Odpowiedzi na te pytania udzielamy w najnowszej poradzie, w której omawiamy zalety zastosowanie bramy zastępczej na czas budowy lub remontu garażu. Wyjaśnimy, do czego służy brama zastępcza, dlaczego jej instalacja podnosi bezpieczeństwo i chroni nas przed nieplanowanymi wydatkami.

Zapraszamy do lektury»

 

Internetowa e-wolucja – szkolenie dla dystrybutorów
Internetowa e-wolucja w Novoferm. Szkolenia podczas targów Budma 2018

 

 

Internetowa e-wolucja – czy warto być online? – to pytanie przyświecało spotkaniu, które miało miejsce podczas tegorocznych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA i dobyło się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Szkolenie było podzielone na trzy części. W pierwszej, dyrektor zarządzający Novoferm Polska, Tomasz Chmielewski, podsumował 2017 rok, który był dla nas czasem intensywnego rozwoju na wielu płaszczyznach. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się także z nowościami produktowymi, które wprowadzamy do naszej oferty oraz planami działań na rok bieżący.

Druga część szkolenia, przeprowadzona przez współpracującą z nami agencję Nonoproblemo, umożliwiła poszerzenie wiedzy z zakresu marketingu internetowego i promocji w kanałach online. Założeniem szkolenia było przybliżenie dystrybutorom „internetowego must have”, czyli działań realizowanych online, niezbędnych do prowadzenia nowoczesnego biznesu.

 

Po części teoretycznej przyszedł czas na sprawdzenie zdobytej wiedzy w praktyce. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i wzięli udział w warsztatach, w ramach których rozwiązywali konkretne zadania, jednocześnie ze sobą rywalizując. Pomysłowość dystrybutorów, zacięcie w walce o podium oraz zaangażowanie nie miały granic. Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów oraz ogłoszeniem zwycięzców.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas – wymianę wiedzy, doświadczeń i dobrą zabawę.

JAK SIĘ BUDOWAĆ, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ ODC. 3
fotokomórka w prowadnicy bramy garażowej jako zabezpieczenie bramy

 

 

JAK SIĘ BUDOWAĆ, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ ODC. 3

Fotokomórka w świetle bramy

Czy każda fotokomórka w bramie garażowej działa tak samo? Które miejsce jej montażu jest optymalne? Jakie inne akcesoria podnoszą bezpieczeństwo użytkowania bramy garażowej?

Odpowiedzi na te pytania udzielamy w najnowszej poradzie, w której tym razem przyglądamy się kwestii bezpieczeństwa korzystania z bramy garażowej Novoferm. Omawiamy w niej najważniejsze zabezpieczenia, jakie chronią użytkowników podczas codziennej eksploatacji bramy oraz wyjaśniamy, które rozwiązania są najbardziej korzystne.
Zapraszamy do lektury»

 

Novoferm na Regatta Build Cup 2017
Zespół Novoferm na Regatta Build Cup

Zespół Novoferm na Regatta Build Cup

 

Na tegorocznych Mistrzostwach Regatta Build Cup wszystkie drużyny prezentowały się nadzwyczaj dobrze dzięki firmowym strojom i odpowiednio oflagowanym jachtom startujących ekip. Oprócz świetnej sportowej zabawy ekipa Novoferm miała okazję także nabrać sił, zasmakować w śródziemnomorskiej kuchni i cieszyć się piękną pogodą nad Adriatykiem. Zwiedzaliśmy chorwackie porty i wodospady w Parku Narodowym Krka, uczestniczyliśmy w koncertach regatowej formacji Klejnoty Kapitana oraz wieńczącym jubileuszowe regaty występie tradycyjnego, chorwackiego zespołu Klapa Adriaticum.

 

Nie byliśmy jednak odcięci od branżowego świata, dzięki codziennej dawce multimedialnych informacji dostarczanych przez redakcję Muratora, która przygotowała specjalne wydanie dziennika regatowego „Murator na fali”.

 

Wspaniała atmosfera i żeglarskie zmagania ludzi z branży budowlanej sprawiły, że ten wspólnie spędzony czas zapamiętamy na długo – za co dziękujemy FAKRO Sailing Team – organizatorom X Jubileuszowych Mistrzostw Regatta Build Cup - oraz wszystkim uczestnikom.
Gratulujemy członkowi naszej żeglarskiej ekipy – Jankowi Miękusowi, który wywalczył 10. lokatę w klasie ORC B.

Jak wyglądały nasze zmagania, i jak się prezentowaliśmy? Zobaczcie relacje wideo przygotowane przez organizatorów: http://www.regaty.fakro.pl/o-mistrzostwach/2017/relacja/

Szkolenie dla najlepszych dystrybutorów
szkolenia z bram garażowych Novoferm w Dortmundzie


 

Doceniamy pracę i zaangażowanie naszych dystrybutorów. Dlatego 14 najlepszych, którzy wypracowali największe obroty, w nagrodę zaprosiliśmy na wycieczkę do naszej macierzystej fabryki w Dortmundzie.


Wyjazd ten był znakomitą okazją do obejrzenia na żywo produkcji naszych bram segmentowych i automatyki do bram. Goście mogli na własne oczy przekonać się, co w praktyce oznacza twierdzenie „niemiecka jakość” i w jaki sposób ten postulat realizujemy oraz zobaczyć nasz schowroom.
Spotkanie integracyjne łączyło przyjemne z pożytecznym, dlatego dla dystrybutorów przygotowaliśmy bonus – możliwość udziału w szkoleniu pt. „Bramy garażowe i napędy – metody renowacji”.

Gościom serdecznie dziękujemy za owocny wyjazd i liczymy na spotkanie w przyszłym roku!

O renowacji bram garażowych możesz przeczytać także tutaj »

 

JAK SIĘ BUDOWAĆ, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ, ODC. 2
Jak się budować, żeby nie zwariować, jak dobrać odpowiednią wielkość bramy garażowej Novoferm

JAK SIĘ BUDOWAĆ, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ, ODC. 2

Szerokość bramy

Dlaczego dobierając szerokość bramy garażowej powinniśmy myśleć o przyszłości? Czy tzw. niesymetryczny garaż to dobre rozwiązanie? Czy istnieje zależność między szerokością bramy a podjazdem do garażu?

W najnowszej poradzie z cyklu „Jak się budować, żeby nie zwariować” odpowiadamy na te i inne pytania. Nasz ekspert wyjaśnia również, kiedy najlepiej jest wykonać pomiary, które określą rozmiar bramy, oraz jakie rozwiązania można zastosować, aby w nietypowym otworze zamontować standardową bramę Novoferm. Tłumaczymy również, dlaczego rozmiar bramy lepiej wybrać „na przyszłość”, oraz jakie znaczenie dla komfortu użytkowania garażu wkomponowanego w bryłę domu ma montaż drzwi łączących część mieszkalną z garażem.

Zapraszamy do lektury»

UWAGA! KONKURS NOVOFERM DLA DZIECI

konkurs novoferm dla dzieci "Co w garażu piszczy?"

 

Co w garażu piszczy? Konkurs plastyczny dla dzieci rozstrzygnięty!

W związku z tym, że dbamy o wszystkich użytkowników naszych bram, także tych najmłodszych, zrealizowaliśmy już drugą edycję konkursu plastycznego dla dzieci. Tym razem tematem przewodnim organizowanej przez nas zabawy był temat

„Co w garażu piszczy, czyli co tam się dzieje, gdy nikt nie widzi”.

Sprawdź wyniki konkursu »

Nowy cykl porad naszych ekspertów
jak się budować, żeby nie zwariować, czyli planowanie garażu z bramą Novoferm

 

 

JAK SIĘ BUDOWAĆ, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ, ODC. 1

Przygotowanie garażu

Czy jeśli w rodzinie są dwa samochody, zawsze najlepszym rozwiązaniem jest szeroka brama garażowa? W jakiej sytuacji nie warto skupiać się na współczynniku termoizolacyjności? Czy brama garażowa powinna tłumić hałas?
Na te pytania odpowiadamy w pierwszej poradzie z cyklu „Jak się budować, żeby nie zwariować”. Nasi eksperci wyjaśniają ponadto, kiedy warto zastanowić się nad bramą zastępczą, jaki moment na budowie jest najlepszy, aby zamontować bramę. Omawiamy również kluczową, z punktu widzenia działania napędu, kwestię instalacji elektrycznej, a także zdradzamy, dlaczego w walce z terminami pomocne okazują się te napędy do bram garażowych, które mają funkcję wietrzenia.
Zapraszamy do lektury»

Nowa inwestycja na Dolnym Śląsku!
fabryka Novoferm w Wykrotach

Fabryka w Wykrotach jest jedynym zakładem produkcyjnym Novofermu w Europie Centralnej.

 

 

Nowe moce wytwórcze – ruszyła produkcja w Wykrotach!


Ruszyła już próbna produkcja w otwartej w marcu nowej hali. Uruchomienie obiektu w Wykrotach na Dolnym Śląsku to kolejny etap rozwoju działającej od 2008 roku fabryki Novoferm.


W ramach inwestycji uruchomiliśmy już próbną produkcję m.in. ramp przeładunkowych, które trafią na rynek krajowy i europejski. Nowa hala to także nowe miejsca pracy – docelowo dla ponad 100 osób. Inwestycja jest związana bezpośrednio z rosnącym popytem na produkty i systemy przeładunkowe Novoferm.Jako największy producent bram segmentowych w Europie od kilku lat konsekwentnie rozbudowujemy portfolio produktów przeznaczonych dla przemysłu, tworząc rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb. Decyzja o wdrożeniu produkcji ramp wynika z coraz większego zapotrzebowania rynku na efektywne i bezpieczne systemy przeładunku, co wiąże się bezpośrednio z dynamicznym rozwojem e-handlu.

„Rampy, które powstają w fabryce w Wykrotach, będą charakteryzować się kompatybilnością z innymi naszymi produktami. Zależy nam, aby rozwiązania Novoferm odpowiadały na rosnące potrzeby naszych klientów i tworzyły kompletną ofertę dla przemysłu” – wyjaśnia Tomasz Chmielewski, dyrektor zarządzający Novoferm Polska.


Generalnym wykonawcą nowej hali produkcyjnej była firma Takenaka Europe, która wybudowała nowy obiekt terminowo i zgodnie z zaplanowanym budżetem. Otwarcie nowej hali to dla nas kolejny krok w rozwoju grupy Novoferm w Polsce.


Nakład inwestycyjny Novoferm wyniósł 10 mln złotych.

DRZWI OTWARTE W NOVOFERM
drzwi otwarte w Novoferm 2017

 

Drzwi Otwarte 2017, czyli szkolenia dla dystrybutorów Novoferm


8 lutego 2017 r., w czasie tegorocznych wydarzeń towarzyszących Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA, odbyła się kolejna edycja Drzwi Otwartych i szkoleń w Novoferm.

Po raz kolejny, dystrybutorzy produktów Novoferm mogli wziąć udział w cyklu naszych autorskich szkoleń teoretyczno-montażowych, które odbywają się w poznańskiej siedzibie Novoferm. Tegoroczne szkolenia skierowane były do aktualnych dystrybutorów, montażystów i techników Novoferm. Nasi specjaliści wnikliwie omówili część teoretyczną, dotyczącą segmentowych bram garażowych i programowania sterowań do bram przemysłowych, a także przeprowadzili praktyczne szkolenia montażowe. W wydarzeniu wzięło udział ok. 60 dystrybutorów Novoferm z całej Polski.

 Drzwi Otwarte to nie tylko możliwość spotkania się ze specjalistami Novoferm, ale także okazja do weryfikacji swojej wiedzy i umiejętności, doszlifowania znajomości produktów i technik montażowych, poznania nowinek produktowych i zmian technicznych. To także okazja do zabawy i spędzenia czasu w miłym gronie, wśród ludzi z tej samej branży. Ponadto jest to możliwość wymiany doświadczeń handlowych, a na koniec dnia… sprawdzenia się i zabawy na kręgielni – mówi Grzegorz Piszczek, przedstawiciel firmy Okno-Koncept.

Szkolenia zwieńczyło wręczenie certyfikatów, udział w aukcji towarów przecenionych i (oczywiście) wieczorne rozgrywki bowlingowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za współpracę i owocnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok!

Targi BAU 2017 i nowości Novoferm
Novoferm na targach BAU 2017

 

Na zakończonych niedawno monachijskich targach BAU, które odbyły się w dniach 16-21 stycznia 2017 r., zaprezentowaliśmy wiele nowości produktowych, które można ująć w klasyfikacji rozwiązań estetycznych, szybkich i bezpiecznych.

Novoferm, trzeci pod względem wielkości stoiska (800 m2) wystawca na tegorocznych targach BAU, przedstawił nowości i sprawdzone rozwiązania dla klientów indywidualnych i przemysłu, które są odpowiedzią na różne oczekiwania rynku, np. w zakresie funkcjonalności, wzornictwa, wydajności, trwałości i bezpieczeństwa.


Zaprezentowana na targach BAU oferta Novoferm zawierała nowości i produkty zaklasyfikowane łącznie do 5 obszarów architektonicznych: dom jednorodzinny, hotel, biuro, hala przemysłowa i parking podziemny dla budownictwa wielorodzinnego.
 


Nowocześnie i estetycznie – nowe wykończenia bram garażowych

brama garażowa iso 45, satin dark grey

 

 

Jedną z ważniejszych cech bram garażowych, na którą uwagę zwracali odwiedzający nasze stoisko, była estetyka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się więc nowe rozwiązania estetyczne w naszej ofercie, czyli bramy garażowe ISO 45 w wykończeniu Satin Dark Grey i w strukturze Microline.

Rozwiązanie, charakteryzujące się wyższą odpornością na zabrudzenia i wyjątkową, nowoczesną stylistyką, dostępne jest w 3 odcieniach:

 


Satin Dark Grey Microline

Satin Dark Grey Microline

Satin Window Grey Microline

Satin Window Grey Microline

Satin Window Grey

Satin Window Grey

Szybko i wydajnie: nowa linia bram szybkobieżnych

BAU-2017-bramy-szybkobieżne

 

Na targach BAU 2017 po raz pierwszy zaprezentowaliśmy szerokiej publiczności także nową linię bram szybkobieżnych –  produkty zaprojektowane z myślą o oszczędności energii, a także – dzięki modułowej konstrukcji – o poprawie szybkości i wydajności logistycznej w budynkach przemysłowych.

Wszystkie bramy szybkobieżne z nowej serii posiadają taką samą szynę bieżną oraz konsolę. Oznacza to, że w całej linii bram szybkobieżnych będzie jeden uniwersalny typ prowadnic. Dzięki temu, łatwiejsza będzie wymiana płaszcza bramy z punktu serwisu (w przypadku uszkodzeń) a także w przypadku, gdy klient będzie chciał wymienić typ bramy. Do ich zalet należą ponadto:

 • rama standardowo wyposażona w kurtynę świetlną
 • nowoczesny design płaszcza bramy
 • prędkość otwierania 1,5 m/s
 • grubość płaszcza bramy: 0,7 mm (płaszcz dostępny w 7 standardowych kolorach)

 


Efektywna izolacja cieplna – bramy przemysłowe 80 mm

brama przemysłowa segmentowa 80 mm

 

Praktyka pokazuje, że bramy przemysłowe są przez większość czasu zamknięte i ich funkcją najczęściej jest zabezpieczenie przed utratą ciepła. Dlatego im lepsza, skuteczniejsza izolacja termiczna, tym większa oszczędność energii.
Aby sprostać stale rosnącym wymaganiom dotyczącym izolacji cieplnej w budownictwie (zabezpieczeniom przed utratą ciepła) Novoferm wprowadza nowe bramy przemysłowe segmentowe o grubości 80 mm. Bramy posiadają segmenty izolowane termicznie, dzięki czemu  zapewniają o wiele lepszą ochronę przed utratą ciepła niż bramy o grubości 40 mm czy nawet 60 mm.
Zalety przemysłowych bram segmentowych z panelami o grubości 80 mm:

 • skuteczna uszczelka międzysekcyjna
 • zoptymalizowane uszczelki boczne i górne (zaprojektowana na nowo uszczelka górna oraz podwójne boczne uszczelki)
 • ulepszone uszczelnienia przy podłodze dzięki wprowadzeniu systemu dwóch uszczelek dolnych

 

 


Wytrzymałość i bezpieczeństwo– rampy NovoDock L530 z systemami zabezpieczeń (SLOD)

Rampa hydrauliczna NovoDock L530

 

Rampa hydrauliczna NovoDock L530 jest zoptymalizowana do najwyższych wymagań rynkowych i łączy w sobie zalety różnych systemów. Dzięki najnowszej technologii sterowania jest szczególnie wytrzymała oraz zapewnia najbardziej wydajną pracę przy najniższym zużyciu energii. Dzięki wdrożeniu funkcji SLOD (opcjonalnie) rampa zyskuje dodatkowe zabezpieczenie przed wypadkami. Jest to rozwiązanie z linii „Green Solution” pozwalające na oszczędność nawet do 70% energii.
Dodatkowe zalety :

 • wydajny napęd NovoSmart
 • wytrzymała konstrukcja stalowa
 • łatwy montaż dzięki konstrukcji Z (rama do montażu)
 • pakiety rozwiązań indywidualnych
 • NCI w zestawie (opcjonalnie)

 


Doświadczenie i rozwój: system Calematic DC

system Calematic DC

 

Zaprezentowany w Monachium nowy system Calematic DC to efekt wieloletnich doświadczeń w pracy z poprzednim rozwiązaniem unieruchamiania samochodów ciężarowych podczas załadunku. W nowej odsłonie wprowadziliśmy wyższe standardy bezpieczeństwa podczas procesu załadunku przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów całkowitych. Dzięki temu system Calematic DC jest jednym z najnowocześniejszych na rynku, a do jego zalet należą:

 • łatwa i poręczna obsługa
 • prosta obsługa przy podjeździe / dokowaniu ciężarówki
 • brak dodatkowych konstrukcji, które utrudniają podjazd, załadunek
 • brak problemów technicznych przy „dokowaniu” nawet nowoczesnych ciężarówek
 • niskie koszty utrzymania
 • system rozwiązania kompleksowego w przypadku załadunku (rampa i brama)
 • technologia „Green Solution”

 


Jeszcze więcej nowości

Na targach BAU można było także zaznajomić się z naszą propozycją bezpiecznych produktów do budownictwa jednorodzinnego, w skład której wchodzą: drzwi wejściowe klasy RC3 z funkcją ochrony przeciwpożarowej, a także produkty specjalistyczne, jak kuloodporne drzwi, również z funkcją ochrony przeciwpożarowej, drzwi przeciwpożarowe w konstrukcji ramowej z profili rurowych (m.in. do użytku zewnętrznego), drzwi wielofunkcyjne NovoPorta Plano lub szklane ściany Novoferm NovoFire Glass, umożliwiające zastosowanie różnorodnych rozwiązań projektowych.


Goście obecni na naszym stoisku mogli obejrzeć także nową rolowaną bramę garażową – NovoRol oraz termoizolacyjne, dwuskrzydłowe drzwi garażowe duoPort, jak również przyjrzeć się licznym innowacjom Nofoverm, np. nowym opcjom interfejsu lub możliwościom instalacji rozwiązań przeznaczonych do garaży, w których do wykorzystania jest mała przestrzeń boczna (mniej niż 90 mm). Produkty te będą wprowadzane na rynku niemieckim.


Tegoroczne targi w Monachium odwiedziło ok. 250 tysięcy zwiedzających, w tym 80 000 gości z zagranicy. Podczas BAU 2017 swoje produkty prezentowało 2 120 wystawców z 45 krajów, co stanowi nowy rekord tej imprezy.

1000 polubień na Facebooku!

 

W listopadzie liczba naszych fanów na Facebooku przekroczyła 1000. Serdecznie dziękujemy za zaufanie i za wsparcie. Obiecujemy, że nadal będziemy zamieszczać najnowsze informacje na temat naszej oferty, nowości, polecanych dystrybutorów, ważnych wydarzeń, np. targów oraz szkoleń.

Nie zabraknie także relacji z naszych pozapracowych aktywności: sportowych i czysto rekreacyjnych. Szykujemy też kilka niespodzianek, dlatego zapraszamy do śledzenia naszego profilu, a jeśli ktoś jeszcze go nie polubił, do polubienia.

zobacz naszą stronę na facebook'u

Szczególne zamówienie

 

Nietypowe zamówienie zostało zrealizowane w Pile przez naszego dystrybutora, firmę Magnat z Kalisza.

Co to jest za brama?

Specyfikacja techniczna tej bramy wygląda następująco:
Brama rolowana TH100
Wymiary bramy : 4980x7790
kolor bramy rolowanej: RAL7035-2

Aby dowiedzieć się więcej o naszych bramach rolowanych, sprawdź tutaj

KONTAKT PRASOWY
kontakt novoferm

 

Jeśli chcesz się z nami skontaktować w sprawie aktualności lub mediów:

Napisz do nas: e-mail

lub zadzwoń: (+48) 61 827 95 65

Pracujemy w godz. 8.00- 16.00 od poniedziałku do piątku.