Brama segmentowa ISO 45 EVO, czyli ISO 45 w jeszcze lepszej odsłonie

 

W naszej ofercie pojawiła się nowa odsłona bramy segmentowej ISO 45, czyli brama Evolution Premium – ISO 45 EVO. To idealne rozwiązanie dla wymagających klientów, którzy cenią doskonałą jakość, dobrą izolację cieplną, bezpieczeństwo i komfort obsługi, a przede wszystkim dodatkowe możliwości konfiguracji takiej bramy, której ostateczny kształt – technicznie i wzorniczo – będzie idealnie dopasowany do potrzeb klienta, garażu, czy nawet całego budynku.

Segmentowa brama ISO 45 EVO to nowość w ekstraklasie bram garażowych, której bazą jest popularna brama segmentowa Novoferm ISO 45 (z panelem o grubości 45 mm). ISO 45 EVO została stworzona dla klientów, którzy poszukują najlepszych rozwiązań dla siebie i dla domu, ceniąc najwyższy standard, m.in. w kontekście: jakości, energooszczędność, bezpieczeństwa i wzornictwa. To produkt, który można idealnie dopasować do budynku oraz do którego łatwo dobrać wyposażenie dodatkowe. Nowa brama posiada m.in.: regulowany profil na dolnej krawędzi bramy, zoptymalizowane segmenty stalowe, nowy zestaw ościeżnic termoizolacyjnych, a dzięki nowym modułom Wi-Fi, obecnym w systemach napędowych Novoferm, może łatwo stać się kolejnym elementem zainstalowanego w domu systemu smart home. Ponadto wyróżnia ją wygląd – od strony wewnętrznej harmonijny i jednolity kolorystycznie, od zewnętrznej – dopasowany do budynku i oczekiwań klienta (zarówno kolorem, jak i stylem).

Doskonała jakość i dodatkowe możliwości

Nowa brama ISO 45 EVO jest bramą garażową, która sprawdzi się idealnie w przydomowych garażach – również dwustanowiskowych – o szerokości do 5,5 m. Może być montowana zarówno w nowym budownictwie, jak i w garażach poddawanych renowacji. Wyróżniają ją bardzo dobrej jakości materiały i pierwszorzędne wykonanie – m.in. wysokiej jakości powlekana powłoka zewnętrzna, dostępna w wielu kombinacjach kolorów, powierzchni i motywów. Brama ISO 45 EVO została zaprojektowana i wykonana tak, aby służyła przez długie lata. Zachowuje dużą stabilność do 4 klasy obciążenia wiatrem. Nowością jest także regulowany profil na dolnej krawędzi bramy, który wyrównuje niewielkie nierówności podłoża (do 10 mm) i zapewnia dużą elastyczność podczas montażu, dzięki podłużnym otworom.

Segmentowa brama ISO 45 EVO jest także dostępna ze sprężynami naciągowymi oraz skrętno-wałowymi. Pakiet pionowych sprężyn naciągowych umożliwia montaż bramy nawet w przypadku niewielkiej wysokości montażowej (niskie nadproże) i daje więcej możliwości montażowych w małych pomieszczeniach garażowych. Natomiast sprężyny skrętno-wałowe (z przodu lub z tyłu) stosowane są w bramach o dużych rozmiarach. Dodatkową opcją do zastosowania, mającą wpływ na komfort obsługi, są także osadzone na łożyskach kulkowych, dobrej jakości rolki tandemowe, które zapewniają wyjątkowo równomierną i płynną pracę bramy.

 

Bardzo dobra izolacyjność cieplna

Brama ISO 45 EVO posiada nowe, zoptymalizowane segmenty stalowe z rdzeniem z twardej pianki PUR i dodatkowymi uszczelkami między profilami, produkowane wyłącznie w dwuściennej, oddzielonej termicznie konstrukcji warstwowej o grubości 45 mm. Dzięki temu bramę ISO 45 EVO wyróżnia wyższa wartość izolacyjności cieplnej segmentu (U = 0,46 W/m²K). W połączeniu z zestawem ościeżnic termoizolacyjnych Thermoframe – dzięki 3-stronnej optymalizacji termicznej i podwójnym uszczelkom – posiada średnio o 17% lepszą izolację cieplną w przypadku zamontowanej już bramy (w porównaniu z produktami o takiej samej grubości segmentów). Oprócz tego w bramie ISO 45 EVO zastosowano dodatkowe uszczelnienie w górnym zamku segmentu, a także zewnętrzną i wewnętrzną separację termiczną powłoki bramy, która ogranicza do minimum straty ciepła.

 

Większe bezpieczeństwo

Segmentowa brama ISO 45 EVO może zagwarantować bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, m.in. dzięki zabezpieczonemu przed niepożądaną manipulacją, zmiennemu kodowi nadajnika ręcznego ze 128-bitowym szyfrowaniem AES. Brama jest dostępna w opcji również w specjalnej wersji antywłamaniowej – z atestowanym, antywłamaniowym pakietem bezpieczeństwa w klasie odporności RC2 (wg DIN/TS 18194:2020-07).

Jest także bezpieczna w użytkowaniu, dzięki zabezpieczeniu przed przytrzaśnięciem palców.Bowiem specjalna konstrukcja zamków segmentów i zawiasów eliminuje potencjalne miejsca na skrzydle bramy (po stronie zewnętrznej i wewnętrznej), które podczas jego poruszania się mogłyby grozić przytrzaśnięciem palców. Jeszcze większe bezpieczeństwo gwarantują – montowane w każdej wersji bramy ISO 45 EVO jako opcja – fotokomórki bezpieczeństwa „Easy“, które niezawodnie wykryją każdy obiekt i osobę zbliżającą się do bramy i – także w razie wątpliwości – przerwie proces zamykania bramy, minimalizując w ten sposób ryzyko kolizji. To szczególnie ważne, jeśli bramą sterujemy zdalnie, np. zamykamy ją za pomocą pilota lub smartfona, nie obserwując jej pracy.

 

Napędy i smart home

Maksymalną wygodę obsługi bramy zapewnia napęd, np. NovoPort® – ze zintegrowanym wewnętrznym przyciskiem i wskaźnikiem stanu bramy, sterowany za pomocą nadajnika ręcznego. Innowacyjny i elastyczny sposób bocznego montażu napędu NovoPort® (po prawej lub po lewej stronie garażu) eliminuje ewentualne utrudnienia montażowe. Tego typu rozwiązanie napędowe nie zajmuje miejsca na suficie.

Ponadto napędy do bram garażowych Novoferm są kompatybilne z technologią smart home, a ich nowe moduły Wi-Fi ułatwiają integrację układu sterowania bramą (otwieranie, zamykanie, kontrola zamknięcia bramy) z zainstalowanym systemem smart home, np. Homematic IP, Delta Dore itp. Aby skorzystać z tego rozwiązania, oprócz segmentowej bramy garażowej i napędu Novoferm, niezbędna jest również odpowiednia aplikacja od jednego z naszych partnerów oferujących systemy smart home. Mechanizm otwierania bramy powinien być podłączony do standardowego routera poprzez odpowiednią jednostkę centralną (smart home) i moduł Novoferm. Poszczególnymi urządzeniami i funkcjami systemu smart home, w tym bramą garażową, można wówczas sterować – w zależności od systemów, komponentów i wersji – np. za pomocą aplikacji na smartfonie lub głosem, dzięki aplikacji Amazon Alexa lub Google Home.

 

Wzornictwo i akcesoria – bogactwo wyboru

Brama ISO 45 EVO wyróżnia się harmonijnym wyglądem również po wewnętrznej stronie, dzięki: powierzchni w kolorze białym (zbliżonym do koloru RAL 9016), zaślepkom segmentów w kolorze RAL 9016 oraz temu, że kolor z zewnętrznej strony bramy nie jest widoczny po stronie wewnętrznej w miejscach tzw. „przejścia” bramy. Nowa brama segmentowa ISO 45 EVO, w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami garażowymi, posiada jednolity gradient kolorów po wewnętrznej stronie, nawet w sekcji nadproża.

Novoferm, dzięki rozbudowanemu wzornikowi wykończeń powierzchni bram oraz bogatej ofercie akcesoriów dodatkowych, zapewnia możliwość skonfigurowania indywidualnego modelu bramy. Dzięki temu można łatwo dopasować bramę do wyglądu i stylu budynku – tworząc harmonijną całość między garażem a domem.

Brama ISO 45 EVO jest dostępna w różnych opcjach wzorniczych:

  • atrakcyjne style przetłoczeń, np.: eleganckie duże segmenty, czy przetłoczenia microline;
  • najpopularniejsze struktury powierzchni, np.: delikatna, licowana struktura drewnopodobna woodgrain lub elegancka, gładka powierzchnia, która dodatkowo ułatwia odprowadzanie wilgoci i zabrudzeń;
  • modne kolory (z palety RAL) i wzory wykończeniowe, np. jedwabiście matowe, satynowe powierzchnie lub powierzchnie idealnie imitujące wygląd drewna rustykalnego.

Dodatkowo wiele z dostępnych do wyboru powierzchni i kolorów jest już pokryta powłoką wykończeniową, dzięki czemu są one bardziej odporne na warunki zewnętrzne i nadają garażowi szlachetny wygląd przez długi czas.

Brama ISO 45 EVO może być także zamówiona z dodatkowymi akcesoriami, jak np. listwa oświetleniowa LED, która tworzy nastrojową scenerię zarówno w najbliższym otoczeniu bramy, jak i w kontekście całej architektury domu. Trwałe diody LED zapewniają jasne podświetlenie przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej, a przy okazji mogą również wpłynąć na wzrost bezpieczeństwa.