ISO 70 Premium Plus – ciepła brama na zimną zimę

„Jaka powinna być brama garażowa?” – to podstawowe pytanie, jakie zadają sobie użytkownicy na etapie budowy domu. Uniwersalna odpowiedź na nie brzmi: „Brama garażowa powinna być ciepła, szczelna, energooszczędna i bezpieczna”. Gdy garaż jest zintegrowany z domem, a nie wolnostojący, w chłodnych miesiącach komfort cieplny ma szczególne znaczenie. Przez bramę, która go nie zapewnia – szczególnie jesienią i zimą, może bowiem z naszego domu uciekać sporo ciepła. A wówczas o oszczędnościach na rachunkach za ogrzewanie można zapomnieć.

 

Kupując bramę garażową, należy wybierać spośród takich modeli, które posiadają odpowiednie parametry izolacji termicznej, dzięki czemu będą stanowić doskonałą barierę dla wiatru i chłodu. Ważny jest więc np. współczynnik przenikania ciepła „U”, który dla bram garażowych wynosi maksymalnie 1,3 W/(m2·K). Novoferm posiada w swoim portfolio bramy ISO 70 Premium Plus, ze specjalnymi przegrodami termicznymi, charakteryzujące się dwupłaszczową, ocieplaną i jednocześnie maksymalnie energooszczędną konstrukcją z rdzeniem ocieplającym z pianki poliuretanowej o grubości 67 mm. Ich dodatkowym atutem jest współczynnik przenikania ciepła „U”, gwarantujący świetną izolacyjność cieplną, a dodatkowo także akustyczną bram, co docenią nawet najbardziej wymagający klienci. Dla bram ISO 70 Premium Plus, w zależności od wielkości bramy, współczynnik ten wynosi średnio około 1,0 W/(m2·K).
 

Wpływ na energooszczędność bramy garażowej Novoferm ISO 70 Premium Plus ma także podwójna uszczelka przypodłogowa znajdująca się w dolnej krawędzi płaszcza bramy. Jest elastyczna i ściśle przylega do podłoża, więc doskonale chroni wnętrze przed wodą i brudem. A co najważniejsze – przyczynia się do ograniczania utraty ciepła. Bardzo dobre właściwości izolacyjne mają także okna z szybami dwukomorowymi, w które zaopatrzone są niektóre modele bram ISO 70 Premium Plus. 

Parametry bram segmentowych ISO 70 Premium Plus wpływają na komfort cieplny. Dzięki doskonałej izolacyjności cieplnej i akustycznej wpisują się w ekologiczne trendy. Chronią też sprzęty przechowywane w garażu, które zimą w wychłodzonym wnętrzu mogłyby ulec zniszczeniu. A co najważniejsze – ciepłe bramy segmentowe przyczyniają się do oszczędności.