Energooszczędne bramy garażowe – dlaczego warto?

   

     

    

    

    

Rosnąca troska o ekologię sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania oraz technologie, które pozwalają uczynić dom bardziej ekonomicznym oraz przyjaznym dla środowiska. Do takich rozwiązań zaliczamy energooszczędne bramy garażowe, które pozwalają wyeliminować problem szybkiego wychładzania się garażu oraz przylegających pomieszczeń. W ten sposób Twój dom będzie zużywał znacznie mniej energii, co uczyni go bardziej przyjaznym dla otoczenia. Warto dodać, że ten wybór jest doskonałą inwestycją długoterminową.

Czym właściwie są energooszczędne bramy garażowe?

Brama energooszczędna posiada specjalną powłokę termoizolacyjną, która zatrzymuje zimne powietrze w okresie jesienno-zimowym. Z kolei latem chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się garażu. Ocieplana jest nie tylko brama, ale również ościeżnica. Duży nacisk kładziem na szczelność układu w celu wyeliminowania tzw. mostków cieplnych. Nasza firma Novoferm od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz produkcją nowoczesnych bram energooszczędnych. Jest to rozwiązanie powszechnie stosowane w domach prywatnych, a także w budynkach firmowych.
Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich materiałów, a także projekt dostosowany do specyfiki budynku. Co więcej, energooszczędna brama garażowa powinna zagwarantować klientom korzyści, których oczekują w pierwszej kolejności: wysokie bezpieczeństwo antywłamaniowe, wygodę użytkową, a także elegancki wygląd. Termoizolacyjność jest dodatkowym, ale jakże istotnym atutem, który sprawia, że cała nieruchomość zyskuje za sprawą nowoczesnej bramy energooszczędnej.

W jaki sposób wykonana jest brama garażowa z ociepleniem?

Energooszczędne bramy są projektowane i produkowane na zamówienie. Głównym wyznacznikiem są indywidualne potrzeby klienta, który może wybrać rozmiar bramy, sposób jej wykończenia, wykorzystaną automatykę, a także elementy dodatkowe w formie okien, świetlików czy też zamków. Sekretem większego współczynnika termoizolacyjności jest specjalna powłoka wykorzystana zarówno w drzwiach, jak i  w ościeżnicy. Dzięki temu efekty są imponujące oraz bardzo szybko pozwalają zauważyć wyraźną różnicę.

Sposób na niższe koszty ogrzewania budynku

Tradycyjne bramy posiadają istotne mankamenty. Najczęściej nie mają one odpowiednich właściwości termoizolacyjnych, co oznacza, że w okresie zimowym garaż bardzo szybko się wychładza. To dotyczy także pomieszczeń ościennych. W efekcie zachodzi konieczność intensywniejszego ogrzewania domu, co przekłada się na większe zużycie paliwa opałowego. Energooszczędna brama podnosi współczynnik termoizolacyjności nawet o 15% i dobrze współpracuje z nowoczesnymi sposobami ocieplenia domu. Dzięki temu, w perspektywie roku można zauważyć znaczną obniżkę kosztów związanych z ogrzewaniem budynku.

Lepsza izolacja akustyczna budynku

Zbyt cienkie bramy garażowe bez powłoki izolacyjnej mają jeszcze jedną wadę – bardzo łatwo przepuszczają dźwięki z otoczenia, które wkradają się także do innych pomieszczeń w domu. To znacznie obniża komfort domowników, szczególnie jeśli budynek jest położony w głośnej okolicy (centrum). Powłoka termoizolacyjna wykorzystana w energooszczędnych bramach gwarantuje również lepszą izolację akustyczną, dzięki czemu dobrze zatrzymuje i rozprasza dźwięki z okolicy.

Jakie zalety oferuje energooszczędna brama garażowa?

Na korzyść tej inwestycji przemawia długa lista potencjalnych korzyści. Brama energooszczędna to nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje następujące zalety:
•    wyższa temperatura w domu w okresie jesienno-zimowym,
•    niższe temperatury w garażu w okresie letnim,
•    obniżka kosztów eksploatacyjnych związanych z ogrzewaniem budynku,
•    bardzo dobra izolacja akustyczna, która odcina dźwięki z otoczenia,
•    wysoki poziom bezpieczeństwa antywłamaniowego,
•    bezpieczeństwo oraz komfort użytkowy,
•    możliwość zamówienia spersonalizowanej bramy pod kątem indywidualnych potrzeb,
•    staranne wykonanie oferujące trwałość na lata.
Powyższa lista korzyści sprawia, że energooszczędne bramy garażowe są coraz popularniejszym wyborem zarówno w domach prywatnych jak i również w budynkach firmowych. Niezależnie od rodzaju taka brama pozwala bowiem znacząco obniżyć koszty i cieszyć się komfortem na długie lata.

W jakich budynkach można zastosować bramy garażowe z ociepleniem?

Energooszczędne bramy garażowe to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które można wykorzystać jednakowo w budynkach wolnostojących, szeregowych, prywatnych oraz firmowych. Celem jest znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych i minimalizacja wydatków. Nasza firma Novoferm miała okazję współpracować z prywatnymi klientami oraz przedsiębiorcami. Jedno jest pewne – energooszczędne rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością. Widać to w nowoczesnym budownictwie, które z roku na rok wprowadza nowe rozwiązania pozwalające delektować się komfortem, wygodą i oszczędnością.
Brama energooszczędna przynosi wymierne korzyści i już w pierwszym roku oferuje znaczący zwrot kosztów inwestycji. To sprawia, że regularnie przybywa klientów, którzy pragną zamówić spersonalizowaną bramę termoizolacyjną do swojego domu. Jest to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, ale biorąc pod uwagę perspektywę długoterminową, po kilku latach inwestycja ta zwróci się z nadwyżką. W związku z tym warto już dziś zastanowić się nad zamówieniem nowoczesnej bramy garażowej stworzonej z myślą o energooszczędnych budynkach.

Energooszczędna brama z efektownym wykończeniem

Oprócz walorów ekonomiczno-użytkowych nasza brama garażowa ISO 70 PREMIUM PLUS to także synonim ponadczasowej elegancji. Wyposażyliśmy napęd bramy w oświetlenie LED oraz w listwy oświetleniowe, które zwiększają komfort podczas korzystania. Możesz być także pewien, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie.