ISO 70 Premium Plus w czarnej odsłonie

 

 

 

Segmentowa brama garażowa ISO 70 Premium Plus, charakteryzująca się doskonałą izolacyjnością cieplną oraz akustyczną, a także bezpieczeństwem, jest nie tylko wyjątkowa ze względu na swoje walory użytkowe. Prezentuje także najwyższy poziom designu. W czarnej odsłonie – szlachetnej powłoce satin black, zyskała uznanie w oczach profesjonalistów, otrzymując status Laureata Programu „VIP – najlepsze okna, drzwi, bramy, osłony”

 

 


Bramy garażowe, prócz funkcji użytkowej, mają dziś do odegrania też inną bardzo ważną rolę. Ich design wpływa na estetykę domu, stanowiąc wraz z nim spójną całość. Ważnym elementem tej układanki staje się więc wybór kolorystyki bramy garażowej. Okleiny drewnopodobne, jak np. ciemny dąb, złoty dąb czy dąb bagienny lub winchester nadal nie wyszły z mody, ale są stosowane najchętniej przy klasycznych projektach domów. Właściciele nowoczesnych budynków coraz częściej poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań, łączących elegancje z niestandardowymi propozycjami kolorystycznymi. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom wprowadziliśmy do swojej oferty kolejny rodzaj wykończenia bram garażowych – szlachetną powłokę satin black. Ten odważny i oryginalny pomysł został doceniony przez profesjonalistów, którzy przyznali znak jakości VIP naszej bramie garażowej segmentowej ISO 70 w wersji satin black. 


Nowa stylistyka bramy garażowej w czarnej odsłonie może podkreślić elegancki i minimalistyczny design domu i doskonale wkomponować się we wszystkie kolory jego elewacji czy stolarki okiennej. Zawdzięcza to uniwersalnemu kolorowi czarnemu, który z zasady pasuje niemal do wszystkiego.


Izolacyjność cieplna i akustyczna bramy – gwarancja energooszczędności


Ale dobry design nie jest jedyną zaletą bram garażowych segmentowych ISO 70 Premium Plus. Bramy te charakteryzują się także łatwą i komfortową obsługą, bezpieczeństwem antywłamaniowym oraz maksymalną izolacją cieplną, co przyczynia się do energooszczędności, wpisując się w ogólnoświatowy trend dotyczący oszczędności ciepła. Gwarancją doskonałej izolacyjności cieplnej i akustycznej bram garażowych ISO 70 jest panel o grubości 67 mm i współczynniku przenikania ciepła dla segmentu U = 0,34 W/m²K, co zapobiega utracie ciepła w pomieszczeniu i ma znaczący wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania domu. Utratę ciepła ogranicza także – elastyczna i ściśle przylegająca do podłoża – podwójna uszczelka przypodłogowa w dolnej krawędzi płaszcza bramy, która chroni wnętrze przed wodą oraz zanieczyszczeniami.

Na życzenie użytkownika bramę ISO 70 można dodatkowo zaopatrzyć w zestaw docieplający ościeżnice, składający się z listew doszczelniających. W zależności od wzoru i wymiarów bramy garażowej, system ten – montowany wzdłuż słupków i poprzeczki ościeżnicy – może zwiększyć współczynnik termoizolacji aż o 15%.


Bezpieczne użytkowanie bramy garażowej


Brama garażowa ISO 70 Premium Plus to doskonały wybór do przydomowych garaży, zarówno jedno-, jak i dwustanowiskowych. Użytkownicy mogą ją bezpiecznie obsługiwać dzięki obustronnym zabezpieczeniom (zamki o specjalnej konstrukcji przy panelach) przed przytrzaśnięciem palców, które znajdują się po obu stronach płaszcza bramy. Choć są one na pierwszy rzut oka niewidoczne – w widoczny sposób poprawiają komfort użytkowania bramy. Jak działają? Gdy dłoń znajdzie się w okolicy łączenia paneli, zamek odepchnie ją w taki sposób, że jej skaleczenie nie będzie praktycznie możliwe. Zabraknie bowiem przestrzeni, aby dłoń albo palec mogły trafić do wewnątrz zamka. 


Ale to nie wszystkie udogodnienia przygotowane przez nas dla użytkowników. Bramy garażowe ISO 70 Premium Plus wyposażone zostały również w zabezpieczenia awaryjne, np. na wypadek pęknięcia sprężyny, które zużywają się pod wpływem użytkowania. Z myślą o komforcie klientów zaopatrzyliśmy bramy w potrójne pakiety wytrzymałych sprężyn naciągowych oraz podwójne linki stalowe. Zapobiega to niebezpiecznym sytuacjom. Nawet jeśli jedna sprężyna pęknie, pozostałe sprężyny będą w stanie utrzymać bramę, tak by nie spadła samoczynnie. Bramy garażowe o większych gabarytach zostały wyposażone w wały ze sprężyną skrętną.

Rodzice małych dzieci zwracają szczególną uwagę, by bramy garażowe były dla nich bezpieczne. Takie rozwiązanie, przyjazne dla maluchów, mamy w swojej ofercie w postaci fotokomórki „Easy”, która niezawodnie wykrywa osoby i przeszkody (np. zabawki) w świetle bramy. Gdy je „namierzy”, przerywa zamykanie bramy, chroniąc domowników przed wypadkiem. 


Stop włamywaczom


Brama segmentowa ISO 70 Premium Plus z napędem Novomatic 563S  posiada certyfikat antywłamaniowy RC2 i zabezpiecza przed potencjalnymi włamywaczami. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią również piloty z często zmieniającym się kodem, które obsługują szyfrowanie 128-bitowym kluczem AES, co ogranicza ryzyko przejęcia kodu przez osobę nieuprawnioną. 

Brama garażowa ISO 70 Premium Plus w wersji satin black, to połączenie elegancji z nowoczesnym designem. Prócz walorów estetycznych, cieszących oczy, ma wiele zalet natury użytkowej. Dzięki temu zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów, poszukujących nietuzinkowych rozwiązań i chcących wyróżniać się z tłumu, a jednocześnie ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo użytkowe.