Novoferm przejmuje francuską Grupę Manugestion

Dzięki przejęciu Grupy Manugestion, Novoferm z determinacją kontynuuje umacnianie swojej pozycji na rynku francuskim.


W ramach Grupy Manugestion, Manuregion jest firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, specjalizującą się w instalacji, konserwacji i naprawie bram i drzwi przemysłowych oraz systemów przeładunkowych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1989 roku, zatrudnia 120 pracowników w siedmiu zakładach w północno-wschodniej Francji i generuje roczny obrót w wysokości 25 milionów euro.


Dla Novoferm przejęcie to jest ważnym krokiem w ciągłym rozszerzaniu działalności Grupy Novoferm w Europie. Firma Manuregion notuje w ostatnich latach stały rozwój dzięki ofercie usługowej zorientowanej na klienta i cieszy się obecnie silną pozycją w swoim regionie.


W przyszłości przedsiębiorstwo Manuregion zostanie włączone do struktur istniejącej organizacji Novoferm France pod kierownictwem Erica Draina i Stéphane’a Keysera, obecnych udziałowców większościowych.


Rainer Schackmann, dyrektor zarządzający Grupy Novoferm, cieszy się z przejęcia i uważa, że Manuregion i Novoferm doskonale się uzupełniają: „Dzięki włączeniu firmy Manuregion do Grupy Novoferm, ta ostatnia będzie mogła jeszcze lepiej wspierać swoich klientów na rynku północno-wschodniej Francji, oferując wszystkie usługi związane z instalacją, konserwacją i naprawą bram i drzwi przemysłowych oraz systemów przeładunkowych. W ten sposób Novoferm stworzy idealne warunki do dalszego rozwoju we Francji i umocni swoją pozycję na tym rynku.”