Nowości Novoferm na BAU 2023

 

Tegoroczne targi BAU w Monachium odbędą się w dniach 17-22 kwietnia 2023 r., a wśród licznych wystawców obecny będzie również Novoferm. Odwiedzający targi będą mieli okazję zobaczyć nie tylko znane już produkty, ale również liczne nowości z oferty Novofermu – jednego z największych w Europie dostawców drzwi, bram i systemów przeładunkowych. Podczas targów BAU 2023 zaprezentuje on m.in.: więcej możliwości zastosowań swoich produktów, energooszczędne bramy z optymalną izolacją termiczną oraz rozwiązania wspierające prosty montaż.

Novoferm – na stoisku targowym o powierzchni 820 m² w hali B3 – zaprezentuje nie tylko nowe rozwiązania i innowacje produktowe z oferty bram garażowych i przemysłowych, ale także stalowe drzwi techniczne i drzwi profilowe. Szczególnie interesujące dla zwiedzających mogą być izolowane termicznie bramy garażowe i bramy przemysłowe stosowane w logistyce artykułów spożywczych i w chłodniach. Zaprezentowane zostaną także nowe systemy techniki przeładunkowej i inne nowości, które do kwietniowych targów BAU pozostaną niespodzianką.

Brama ISO 45 EVO i inne nowości z oferty bram garażowych

Brama Evolution Premium (ISO 45 EVO) to produkt klasy premium, stworzony na bazie wcześniejszej, popularnej bramy segmentowej ISO 45. Nowa wersja jest termicznie izolowaną bramą do garaży pojedynczych i podwójnych w domach jednorodzinnych, która gwarantuje jeszcze lepszą izolację cieplną (zewnętrzna strona bramy jest oddzielona termicznie od strony wewnętrznej). ISO 45 EVO posiada panele o grubości 45 mm, które zapewniają do 15% lepszą izolację w porównaniu z bramami o podobnej grubości segmentów, co – w przypadku garaży zlokalizowanych bezpośrednio w budynkach mieszkalnych – redukuje możliwe straty ciepła do minimum.

Novoferm na targach BAU zaprezentuje także nową odsłonę NovoPort – napędu bocznego do bram garażowych (dostępnego tylko w ofercie Novofermu) oraz rozwiązania z zakresu smart home służące do zdalnej obsługi bram garażowych (m.in. sterowanie bramą przy pomocy modułu Wi-Fi i asystenta głosowego).

Drzwi stalowe NovoPorta Premio – jeszcze więcej zastosowań

Novoferm rozwija swoje portfolio stalowych drzwi do obiektów przemysłowych, m.in. rozszerzył ofertę drzwi NovoPorta Premio z grubą przylgą, o czym będą mogli przekonać się odwiedzający targi BAU, ponieważ wszystkie drzwi z tej serii – w klasie ochrony przeciwpożarowej do EI90 – są już dostępne w większych rozmiarach. Powiększył się również zakres ich zastosowania – drzwi NovoPorta Premio zostały dopuszczone do montażu na większych wysokościach. Mogą również posiadać nowe elementy z oferty wyposażenia specjalnego (np. blokady mechaniczne) oraz napęd. Portfolio serii NovoPorta Premio zostało również wzbogacone o nowe przeszklenia przeciwpożarowe i możliwość zastosowania przeciwpożarowych kratek wentylacyjnych.

Ponadto montaż drzwi NovoPorta Premio będzie łatwiejszy niż dotychczas. Uniwersalna ościeżnica kątowa – w jej podstawowej wersji – umożliwia bowiem montaż we wszystkich typach ścian. Rozwiązanie to sprawia, że instalacja staje się jeszcze prostsza i szybsza – również dzięki optymalizacji ilości punktów montażowych i możliwości zastosowania równych wypełnień ościeżnicy.

Lepsza efektywność energetyczna bram przemysłowych

Izolowane termicznie bramy przemysłowe są z ekonomicznego i ekologicznego punktu widzenia najlepszym wyborem – szczególnie w obiektach, w których trzeba oddzielić strefy o różnych temperaturach. Dlatego Novoferm opracował izolowane termicznie segmenty aluminiowe (także dla bram segmentowych z panelami 40 mm), dzięki czemu wszystkie bramy segmentowe Novoferm są już dostępne w ulepszonej termoizolacyjnie wersji. Novoferm udoskonalił również drzwi przejściowe w bramach – dzięki regulowanym zawiasom ich montaż i zamykanie będą jeszcze łatwiejsze, a nowe zawiasy w przyszłości pozwolą na ewentualną, ponowną i łatwą regulację drzwi. Zoptymalizowana konstrukcja drzwi przejściowych umożliwi również ich wymianę bez konieczności demontażu całej bramy. Nowe drzwi przejściowe zostaną wprowadzone w drugim kwartale 2023 r. – początkowo znajdą się w ofercie dla bramy segmentowej 40 mm (Th40).

Portfolio bram szybkobieżnych dla przemysłu również zostało rozszerzone o SpeedRoller Prime-XF – luksusową wersję bramy Prime, dostępną w wersji Prime-XF ISO, która nadaje się idealnie do zastosowania w chłodniach.

Zoptymalizowana technika przeładunkowa

W przypadku obiektów logistycznych – szczególnie w dobie zmian klimatycznych i przełomu energetycznego – coraz ważniejsze jest zapewnienie właściwej temperatury w przestrzeni magazynowej, np. podczas załadunku i rozładunku towarów. Z tego względu Novoferm poprawił izolację cieplną rampy NovoDock L730i. Ulepszona została również konstrukcja rampy – przygotowanie robocze do montażu jest prostsze, a czas montażu jest krótszy. Ponadto jej pierwsza wersja – NovoDock L730 – może być uzupełniana o zoptymalizowany posuw iQ-Slide. To opatentowane rozwiązanie uniemożliwia zsunięcie się wózka widłowego z rampy, dzięki temu, że język rampy porusza się automatycznie z ciężarówką. Wprowadzenie na rynek nowej wersji NovoDock L730 jest planowane w pierwszym kwartale 2023 r.

Nowy wymiar wsparcia cyfrowego

Wiele nowości Novoferm dotyczyć będzie także usług cyfrowych. Na targach BAU – oprócz generatora rozwiązań, przy użyciu którego planiści i klienci z branży przemysłowej mogą dobrać odpowiednie dla konkretnej inwestycji produkty Novoferm – zostaną zaprezentowane również nowe aplikacje i narzędzia smart.

Novoferm na targach BAU 2023 zaprezentuje swoje produkty w hali B3, na stoisku 339.