Polska Zagroda – wyjątkowa realizacja z udziałem Novoferm

 

Sielski krajobraz wypełniony śpiewem ptaków, odgłosami natury, pełen pięknych barw – w takim malowniczym miejscu, wśród okazałych drzew, powstała nowoczesna rezydencja Polska Zagroda, stworzona według projektu BXB studio Bogusław Barnaś. Swój udział w tym przedsięwzięciu miał także Novoferm, który do tej wyjątkowej realizacji dostarczył bramy uchylne Bocholt do samodzielnego wypełnienia. Bramy idealnie wpisują się – w nawiązujący do tradycji – nowo wybudowany kompleks mieszkalny.

Polska Zagroda została stworzona w miejscu pięciu budynków gospodarczych przeznaczonych do rozbiórki i stanowi przemianę historycznego gospodarstwa w nowoczesną, funkcjonalną rezydencję. W efekcie tej transformacji powstało pięć przenikających się stodół, które w ciekawy i zaskakujący sposób kreują przestrzeń i współtworzą wraz z nią idealne połączenie tradycji z nowoczesnością. Aby oddać indywidualny i historyczny charakter budynków gospodarczych poszczególne stodoły zostały wykończone drewnem o zróżnicowanej strukturze.

W takim miejscu znalazły zastosowanie bramy uchylne Bocholt do samodzielnego wypełnienia, będące doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto ma własną, skonkretyzowaną wizję wyglądu bramy, np. uwarunkowaną historycznie. Bramy Bocholt od Novoferm są przystosowane do indywidualnego obłożenia materiałami i dzięki temu współgrają z fasadą budynku Polskiej Zagrody, wpisując się w przestrzeń w niemal niewidoczny sposób. Perfekcyjne zlicowanie bram Bocholt z elewacją stanowi naturalne dopełnienie tego projektu o niepowtarzalnym charakterze.