Rozwiązania Novoferm dla Fresh Logistics

W Novoferm realizujemy wymagające zamówienia i dostarczamy rozwiązania, które spełniają indywidualne potrzeby naszych klientów, m.in. podmiotów z branży logistyczno-przemysłowej. Przykładem jest projekt wykonany na zlecenie Fresh Logistics – spółki należącej do Grupy Raben. Dla klienta opracowaliśmy i wdrożyliśmy rozwiązania, które zapewniły nieprzerwany łańcuch chłodniczy podczas przeładunku. Wszystkie zastosowane w tym przypadku elementy przeładunkowe wsparły efektywną i bezpieczną logistykę. 

Mamy świadomość, jak ważne w realizacji zleceń jest odnalezienie właściwej drogi, czyli najlepszych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb klienta. Przykładem jest nasza współpraca z Fresh Logistics, w ramach której wdrożyliśmy m.in. elastyczny system Novo Traffic Advanced, który umożliwia realizację indywidualnie dopasowanych projektów.

 

Novo Traffic Advanced to system sygnalizacji świetlnej, który podnosi bezpieczeństwo podczas przeładunku – sygnalizacja wewnętrzna informuje kierowcę wózka widłowego o pozycji ciężarówki, a kierowcę ciężarówki o etapie przeładunku. System może być dostarczony w dwóch różnych wersjach, a jego zadaniem jest sygnalizowanie położenia pojazdu ciężarowego lub położenia klina zabezpieczającego koło. Novo Traffic Advanced może być też wyposażony w różne lampy sygnalizacyjne – używane na zewnątrz. W przypadku Fresh Logistics – we współpracy z klientem – opracowaliśmy rozwiązanie oparte na systemie Novo Traffic Advanced, polegające na synchronizacji klina pod koła samochodu ciężarowego i sygnalizatorów świetlnych funkcjonujących zgodnie z algorytmem dopasowanym do każdej lokalizacji. 

Oprócz tego we Fresh Logistics zastosowaliśmy specjalne rozwiązanie do chłodni – zewnętrzny domek przeładunkowy. Dzięki niemu możliwy jest bezpieczny wjazd do doku ciężarówki z zamkniętymi drzwiami (drzwi otwierane są dopiero po zadokowaniu). Zewnętrzny domek przeładunkowy Novoferm jest wyposażony w hydrauliczny pomost z klapą zawiasową, który został zaprojektowany w ukośnym położeniu spoczynkowym – umożliwia to otwarcie drzwi naczepy do środka przestrzeni przeładunkowej. Zalety takiego rozwiązania to m.in.: zabezpieczenie towaru, zachowanie higieny podczas przeładunku (ważne np. w przypadku produktów spożywczych), utrzymanie stabilnej temperatury w całym procesie przeładunkowym. Ponadto zastosowanie dostawianego domku przeładunkowego sprawia, że w magazynie jest więcej miejsca, ponieważ pomost hydrauliczny znajduje się po zewnętrznej stronie budynku. Tego typu rozwiązanie zapewnia płynny i bezpieczny ruch wózków widłowych (na ich drodze nie powstają bariery, które mogłyby zakłócać i spowalniać jazdę) i może być dostawione do istniejącego już magazynu.

 

Integralnym elementem każdego stanowiska przeładunkowego we Fresh Logistics są także uszczelnienia fartuchowe i bramy przemysłowe segmentowe Novoferm – obsługiwane ręcznie lub automatycznie. Wszystkie zastosowane produkty i rozwiązania Novoferm tworzą dobrze funkcjonujące stanowiska przeładunkowe, które gwarantują płynną, szybką i bezpieczną pracę. 

Efektywność logistyki to nie tylko dobrze zorganizowany transport, ale także sprawny i bezpieczny przeładunek, a tylko systemowe i kompatybilne rozwiązania podnoszą ergonomię i bezpieczeństwo pracy. Wiemy to w Novoferm i wiedzą to nasi klienci, zarówno ci duzi – jak Fresh Logistics – jak i dopiero rozwijający skrzydła w branży logistyczno-przemysłowej, którzy powierzają nam wdrażanie projektów opartych zarówno na standardowych, jak i stworzonych specjalnie z myślą o nich rozwiązaniach Novoferm. Atutem oferty Novoferm są bowiem produkty i systemy najwyższej jakości, dopracowane technicznie na bazie komponentów pochodzących z jednego źródła. Novoferm jest zarówno projektantem elementów wykorzystywanych w systemach dokujących, jak i wykonawcą projektów związanych z przeładunkiem.