Szkolenie dla dystrybutorów - BUDMA 2019

12 lutego 2019 roku, w nowej siedzibie Novoferm, odbył się cykl szkoleń produktowych skierowanych do naszych dystrybutorów. Wykłady koncentrowały się wokół takich zagadnień, jak m.in. bramy segmentowe ISO 45, napędy do bram Novoferm oraz rozwiązania wspierające typowy i nietypowy montaż bram garażowych. 

 

Termin szkoleń nie był przypadkowy – tradycyjnie już przeprowadzamy je w czasie Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, kiedy Poznań staje się europejskim centrum innowacji i wiedzy z zakresu szeroko rozumianego budownictwa. Obok samej wystawy odbywa się szereg wydarzeń towarzyszących – jednym z nich są nasze szkolenia produktowe.

Podczas szkolenia specjaliści Novoferm skupili się na dwóch aspektach – na produktach oraz na kwestiach sprzedażowych. Wykłady dotyczące produktów obejmowały następujące zagadnienia:

·       bramy segmentowe ISO 45,

·       napędy do bram garażowych i ich programowanie,

·       produkty dla przemysłu,

·       nowości w ofercie Novoferm.

Nowością w ofercie bram garażowych – od IV kwartału 2019 roku – będzie brama ISO 70 Premium Plus o wyjątkowych właściwościach termoizolacyjnych (dzięki bardzo grubemu panelowi oraz dodatkowym uszczelkom).

Dystrybutorzy zapoznali się również z najważniejszymi cechami bram garażowych ISO 45, które są flagowym produktem Novoferm. Omówiliśmy dostępne przetłoczenia, struktury, powierzchnie (w tym najnowszą okleinę drewnopodobną Night Oak).

Istotnym elementem szkolenia były informacje na temat możliwości montażowych bram Novoferm oraz rozwiązań ułatwiających instalację bramy w nietypowych sytuacjach, czyli:

·       montażu z nakładką maskującą,

·       montażu w otworze z blendą wyrównującą.

Eksperci Novoferm zaprezentowali także rozwiązania wspierające bezpieczeństwo, a więc rygle do bram ręcznych i system zabezpieczającyprzed włamaniem WK2/RC2.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też wykład dotyczący automatyki do bram, czyli napędów Novoferm. Dystrybutorzy uzyskali informacje na temat zalet bramy garażowej z napędem, specyfikacji oraz sposobów montażu napędów Novoferm, takich jak:

·       napędy podsufitowe Novomatic 423 i Novomatic 563 S,

·       napędy podsufitowe RUN 500 i RUN 700,

·       zintegrowany napęd boczny NovoPort® (tylko do bram Novoferm) – niewymagający miejsca w nadprożu.

Ciekawostką był również przegląd aplikacji do zarządzania i sterowania bramą garażową z napędem, jak np. homematic, innogy, delta dore.

Z kolei podczas szkoleń sprzedażowych dystrybutorzy zapoznali się z cennikiem Novoferm oraz z nowym kalkulatorem i internetowym konfiguratorem bram garażowych. Konfigurator to bardzo praktyczny przewodnik po ofercie bram garażowych Novoferm, w którym klient może samodzielnie wycenić bramę garażową dopasowaną do indywidualnych wymagań. Co ważne, konfigurator generuje szacunkową wycenę bramy wg podanej specyfikacji, w oparciu o którą dystrybutor może przygotować ostateczną ofertę handlową. Z możliwościami konfiguratora bram garażowych Novoferm można zapoznać się na stronie www.jakabrama.pl.

Zwieńczeniem intensywnego dnia był wieczór integracyjny, czyli rozgrywki bowlingowe, które stały się także naszą novofermową, szkoleniową tradycją. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, a zwycięzcom rozgrywek – gratulujemy!