siedziba Novoferm Polska Tarnowo Podgórne
siedziba Novoferm
globalny zasięg novoferm

Novoferm – Twój partner w tworzeniu obiektów

Firma Novoferm już od ponad 60 lat specjalizuje się w produkcji wielu rodzajów bram i drzwi stosowanych w budynkach przemysłowych i mieszkalnych. Szeroki wybór różnych wersji wykonania, wykończeń, sterowników i opcji instalacji oznacza, że zawsze znajdą Państwo rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb.
Oferujemy obsługę całego procesu – począwszy od doradztwa, poprzez projektowanie, wykonanie i montaż, a skończywszy na pomocy w pracach budowlanych, jeśli jest potrzebna. Dbamy oczywiście o wszystkie aspekty bezpieczeństwa, łącznie z odpowiednimi normami i przepisami prawnymi – w ten sposób oszczędzając klientom wiele pracy.
Oprócz bram i drzwi przemysłowych oraz przeciwpożarowych Novoferm oferuje również doki przeładunkowe do załadunku i rozładunku towarów na terenie budynku.
Jako spółka grupy Sanwa Shutter Corporation, czołowego producenta drzwi, bram garażowych i innych produktów wyposażenia budynków na całym świecie, firma Novoferm gwarantuje Państwu również dostęp do najnowszych rozwiązań.

Zapewniamy niezmiennie najwyższą jakość, niezawodność, wygodę i najlepsze wzornictwo w korzystnej cenie.

Historia firmy
60 lat firmy Novoferm na świecie

 

 

W roku 1955 w miejscowości Isselburg-Werth panowie Sandscheper i Hoffmann założyli firmę Isselwerk Werth GmbH. Od samego początku firma produkowała wyroby z metalu, takie jak drzwi, bramy garażowe, balustrady, okna, wałki dystrybucyjne i stalowe półki.

W roku 1962 Panowie Sandscheper i Hoffmann rozpoczęli produkcję drzwi stalowych w miejscowości Haldern. Fabryka w Haldern została rozbudowana i rozpoczęto produkcję drzwi przeciwpożarowych. W roku 1970 fabryki w Werth i Haldern połączyły swe siły, działając od tej pory jako jedna firma - Isselwerke GmbH & Co. KG. W tym samym roku firma Hoesch AG przejęła 25% udziałów w przedsiębiorstwie, a w roku 1990 stała się właścicielem 100% udziałów.


Krótka historia szybkiego rozwoju:
  • Działalność firmy na skalę międzynarodową rozpoczęła się po przejęciu firm Julien Redois S.A. i Soferba S.A. we Francji – obecnie Novoferm France S.A. – i założeniu Novoferm Espana S.A. w roku 1991.
  • Rok później Firma Isselwerke GmbH & Co. KG zmieniła nazwę na „Novoferm GmbH”.
  • W roku 1992 przejęto udziały holenderskiego producenta drzwi przemysłowych - Debo Holding B.V. i założono spółki handlowe w Holandii, Polsce, na Węgrzech oraz w Szwajcarii.
  • Od roku 1993 Siebau Siegener Stahlbauten GmbH oraz Riexinger Türenwerke GmbH także stawały się stopniowo członkami firmy Novoferm.
  • W 1994 roku otwarto spółkę handlową Novoferm Belgium N.V., a w 1996 również oddział sprzedaży drzwi przemysłowych we Francji.
  • W 1996 roku przejęto udziały włoskiego producenta drzwi Schievano S.r.l., w Grecji powstała kolejna spółka handlowa i utworzono spółkę joint venture z Novoferm Alsal S.A. w Hiszpanii.
  • Przedstawicielstwa handlowe w Wielkiej Brytanii, Rumunii i w Czechach otwarto roku później (1998). Ponadto, Novoferm nabył kolejną spółkę – francuskiego producenta drzwi przeciwpożarowych Lutermax S.A.
  • 1999 rok - w Dortmundzie swoje podwoje otworzyła najnowocześniejsza europejska fabryka bram segmentowych. Novoferm wykupił50 % udziałów w firmie Dong Bang Steel Door Inc., w Korei Południowej w roku 2000
  • przejął producenta napędów - Tormatic GmbH w 2001 roku.
  • W 2003 otwarto kolejne oddziały w Danii i w Chorwacji jak również powołano do życia NovoPort GmbH, firmę odpowiedzialną za sprzedaży bram garażowych i napędów w Austrii.

 

W roku 2003 cała grupa Novoferm została sprzedana przez ThyssenKrupp japońskiej firmie Sanwa Shutter Corp. Następnie utworzono Novoferm CIS, zależną spółkę handlową w Rosji, a w 2004 roku przejęto pozostałe udziały w przedsiębiorstwie usługowo-serwisowym TST GmbH. Poza tym, od 2004 roku działa spółka joint venture, która została założona przez AS Steelgoods GmbH (Niemcy), ARC d.o.o. (Słowenia) i Novoferm Balkan Inc. (Bułgaria). W 2014 roku Novoferm przejęło Alpha Deuren International B.V.

Novoferm - nowoczesne produkty dla Ciebie.

Novoferm Group jest jednym z wiodących europejskich dostawców systemów drzwi, bram garażowych i przemysłowych, drzwi garażowych i napędów. Oferujemy szeroką gamę produktów i usług dla celów prywatnych, komercyjnych i przemysłowych.

Rosnące zapotrzebowanie na bezpieczeństwo, komfort, funkcjonalność i wygląd sprawia, że potrzeba innowacji dotyczy także bram, drzwi i bram garażowych. Zastępujemy bramy z przeszłości nowymi, alternatywnymi rozwiązaniami Novoferm. Dzięki temu nasze bramy garażowe można porównać do bram łączących pomieszczenia i ludzi. Dlaczego? Ponieważ zapewniają nie tylko bezpieczeństwo ale dbają o estetykę i wygodę.

Dzięki szerokiemu asortymentowi firma Novoferm zrealizuje każdy projekt od początku, czyli momentu planowania do samego końca, gdy zamkniesz bramę.