Specjalna wersja bram Novolux dla Nijhof-Wassink

Novoferm – na zamówienie Nijhof-Wassink – opracował indywidualne wersje bram Novolux z nietypową sekcją przeszkleń. Bramy zostały zamontowane w siedzibie klienta w Tarnowie Podgórnym, gdzie zastąpiły dotychczasowe urządzenia – również marki Novoferm – służące nieprzerwanie od ponad 20 lat.

Do portfolio Novoferm Polska trafiła kolejna, udana realizacja dużego projektu – wykonana na zlecenie Nijhof-Wassink z Tarnowa Podgórnego. Inwestycja rozpoczęła się w 2021 roku i była ważna pod wieloma względami, ponieważ już kiedyś współpracowaliśmy z firmą Nijhof-Wassink, która od ponad dwóch dekad korzystała z pracy 14 bram marki Novoferm. Bramy – po latach efektywnej pracy – wymagały wymiany na nowe, dostosowane do aktualnych standardów obowiązujących na terenie obiektu Nijhof-Wassink. Aby nowe urządzenia spełniały aktualne wymagania, oprócz bram segmentowych Novolux zamontowaliśmy także jedną bramę szybkobieżną – w strefie pomiędzy myjnią a serwisem, w celu ochrony pomieszczenia suchego przed wilgocią.

 

Realizacja tego projektu była podzielona na trzy etapy, a każdy z nich dotyczył innego obiektu: pierwszy etap obejmował wymianę bram w istniejącym budynku serwisowym, drugi – dostawę bram do nowego serwisu Nijhof-Wassink, a ostatni – montaż bram przeznaczonych do budowanego showroomu. Ostatecznie, po demontażu 14 bram naszej marki, na teren obiektu Nijhof-Wassink dostarczyliśmy aż 30 nowych, segmentowych bram przemysłowych Novolux z przeszkleniami. Co istotne: w tym przypadku na zlecenie klienta opracowaliśmy specjalną wersję bram Novolux. Zadanie było zatem wyzwaniem – klient zamówił bramy segmentowe Novolux z nietypowym podziałem, obejmującym trzy sekcje przeszkleń o takiej samej wysokości wszystkich przeszklonych paneli (z wyjątkiem dolnej płyty, która była pełna). Nowe bramy musiały idealnie odpowiadać aktualnym standardom Nijhof-Wassink, dlatego – chociaż w typowych bramach przemysłowych o szerokości 4 metrów (a takie zastosowaliśmy, realizując ten projekt) stosuje się jedno przeszklenie na metr bieżący – to, aby urządzenia odpowiadały wymaganiom klienta, musieliśmy podzielić bramę na trzy sektory.

 

W trakcie trwania inwestycji, już na etapie projektowania konstrukcji i wyglądu specjalnej wersji bramy Novolux stworzonej dla Nijhof-Wass, nasi pracownicy musieli uwzględnić fakt, że konstrukcja poprzednich, wysłużonych już bram, była inna od tych z aktualnej oferty Novoferm. Ponadto dopasowanie nowych bram przemysłowych do wytycznych klienta wymagało również zastosowania odpowiednich sterowników i ich indywidualnego dopasowania do konkretnej bramy oraz – w jednym przypadku – zastosowania okuć innych niż typowe (bramy w myjni wyposażyliśmy w okucia ze stali nierdzewnej, a nie ocynkowanej jak w standardowych realizacjach). Na zespół Novoferm w tym projekcie czekały również dwa duże wyzwania:

  • po pierwsze: zaprojektowanie bram do strefy pracy suwnicy w taki sposób, żeby zapewnić odpowiednią przestrzeń do prawidłowej pracy bramy pomiędzy górą suwnicy a dachem, co wymagało bardzo precyzyjnych obliczeń;
  • po drugie: dostosowanie współczesnych bram do istniejących już podkonstrukcji stalowych, które były zaprojektowane dla bram montowanych 20 lat temu, co wymagało ścisłej współpracy z montażystami i wykonania precyzyjnych pomiarów w każdym otworze.

Realizacja inwestycji związanej z wymianą bram przemysłowych w Nijhof-Wassink była nie tylko nieszablonowym projektem, ale także dowodem zaufania do marki Novoferm, ponieważ klient zwrócił się do nas po latach. Cieszymy się z tego zaufania i uznania. Novoferm od zawsze stawia nie tylko na jakość swoich produktów i serwisu, ale także na długofalowe wspieranie klientów. To dla nich realizujemy nie tylko standardowe zamówienia – jesteśmy otwarci również na nietypowe i skomplikowanych przedsięwzięcia, które wymagają dobrej koordynacji na poziomie projektowym i logistycznym, ale także gotowości na pokonywanie nieprzewidzianych trudności.

W Novoferm lubimy nowe wyzwania, a ta inwestycja była dowodem na to, że dobre relacje i partnerska współpraca są owocne nawet po 20 latach. Jakość produktów Novoferm, a także nasza wiedza i elastyczność pozwalają nam na tworzenie ofert, które w pełni odpowiadają – tak, jak w tym przypadku – oczekiwaniom klienta i spełniają jego zmieniające się na przestrzeni lat potrzeby.

Więcej informacji o bramach przemysłowych Novolux>>