Podczas prestiżowych targów budowlanych BAU 2019 w Monachium, które odbyły się w dniach 14-19 stycznia, na stoisku Novoferm zaprezentowaliśmy pełną ofertę produktową oraz nowości.

 

Nasza obecność, jako wystawcy, na najważniejszych targach branży budowlanej, odbywających się w 17 halach, odwiedzanych przez 250 tysięcy gości, to dla nas ważne wydarzenie. Tym bardziej, że portfolio produktów Novoferm stale się poszerza, a podczas BAU mieliśmy okazję zaprezentować swoją najnowszą ofertę, m.in. innowacyjne rozwiązania dla systemów domu inteligentnego, a także przedstawić propozycje dotyczące wydajności, eksploatacji i bezpieczeństwa zarówno bram garażowych, jak i rozwiązań dla przemysłu.

 

 

NOWOŚCI DLA SEKTORA BRAM GARAŻOWYCH

  • aplikacja SmartHome – umożliwia ona zarządzanie funkcjami bramy garażowej w dowolnym miejscu i czasie (przez smartfon, tablet, komputer). Pozwala również dzięki systemom: Innogy, Homematic, Delta Dore na gotowe i niezawodne rozwiązania dla najczęściej wykorzystywanych funkcji inteligentnego domu (m.in. na kontrolowanie oświetlenia, temperatury, otwierania i zamykania okien w całym domu)

  • brama garażowa ISO 70 Premium Plus – brama posiada doskonałą termoizolację; dodatkowe uszczelki pomiędzy segmentami i podwójną uszczelkę dolną (wartość izolacyjna: 0,9 W/m2K); brama ISO 70 Premium Plus jest standardowo wyposażona w podwójne rolki ze stali nierdzewnej, które zapewniają płynne i ciche działanie; pozostałe zalety: spójny wygląd (białe wnętrze i okucia), możliwość zastosowania przeszkleń (potrójna szyba), wewnętrzne i zewnętrzne zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców;

  • okleina drewnopodobna Night Oak – okleina będzie funkcjonować w ofercie Novoferm jako piąta standardowa okleina (w towarzystwie takich oklein, jak: złoty dąb, ciemny dąb, winchester i mahoń).

NOWOŚCI DLA SEKTORA PRZEMYSŁOWEGO:

  • samonaprawiająca się brama szybkobieżna Novozip – brama wykonana z PVC, przeznaczona do intensywnego użytkowania; skraca czas przestojów i zapewnia płynny przepływ pracy; charakterystyka produktu: maks. wymiary: 4000 mm x 4000 mm, maks. prędkość otwierania: 2,0 m/s, maks. prędkość zamykania: 1,0 m/s; wytrzymałość na wiatr: klasa 3; przetwornice częstotliwości; automatyczne otwieranie w przypadku awarii zasilania; w standardzie ocynkowane i pomalowane elementy stalowe; przezroczysty panel wizyjny; płaszcz bramy porusza się w niewymagających smarowania prowadnicach;

  • brama szybkobieżna Novofold (przystosowana do dużych otworów); charakterystyka produktu: maks. wymiary: 7000 mm x 6800 mm; wytrzymałość na wiatr: klasa 5; waga płaszcza bramy: 900 gr/m2, dostępna w 9 standardowych kolorach; maks. prędkość otwierania: 1,5 m/s; w standardzie z kurtyną świetlną; łatwa w konserwacji;

  • rampa Novodock Evo X z systemem zabezpieczającym przed zsunięciem się rampy z naczepy pojazdu; charakterystyka produktu: teleskopowa warga, która podąża za pojazdem; szybka funkcja dokowania; w standardzie z pakietem Silence Plus; pozwala zaoszczędzić do 85 % energii; sterowanie Novo i-VISION X; funkcja SLOD (operator może otwierać tylne drzwi ciężarówki bez ryzyka upadku z platformy przeładunkowej);

  • LION 4.0 – funkcjonujący w chmurze program do monitorowania, dokumentowania i optymalizacji procesu załadunku; inteligentny interfejs ułatwia dostęp (przez Internet) do danych napływających z magazynu; nowoczesne oprogramowanie pomaga w sposób intuicyjny osiągnąć wyznaczony przez użytkownika cel; charakterystyka produktu: rozwiązanie logistyczne 4.0, które optymalizuje każde stanowisko przeładunkowe, zawiera najnowsze aktualizacje stanu przeładunku i do minimum ogranicza przestoje w pracy; aktywne powiadomienia wpływają na obniżenie kosztów pracy.

 

Targi BAU, w których uczestniczymy od lat, to z jednej strony doskonała okazja, aby zaprezentować sztandarowe rozwiązania Novoferm oraz wdrożone nowości, z drugiej – by poznać opinie i oczekiwania naszych klientów, które w efekcie wpływają na dalszy rozwój portfolio produktowego.