Wspieramy Kathmandu Therapy CAMP
Novoferm wspiera obóz rehabilitacyjny w Nepalu

Kathmandu Therapy CAMP

to międzynarodowy projekt złożony ze specjalistów z całego świata, który łączy w sobie zasady zachodniej medycyny ( fizjoterapii) oraz himalajskiej terapii zwanej Sowa Rigpa. Wszystko po to, żeby pomagać niepełnosprawnym w Kathamndu. 

Specjaliści pomagają

Kathamndu Therapy Camp

 

Specjaliści fizjoterapii, praktycy Sowa Rigpa i masażyści Kunye z Europy, studenci z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz studenci Sowa Rigpa spotkali się w tym roku (luty) po raz pierwszy na obozie rehabilitacyjnym w Kathmandu. Przez kilka tygodni zajmowali się rehabilitacją osób niepełnosprawnych, ćwiczeniami indywidualnymi, osteopatiami, fizjoterapiami i terapiami Sowa Rigpa oraz masażami zdrowotnymi dla bólu i innych dysfunkcji ciała. Przeprowadzali warsztaty dla osób po urazach rdzenia kręgowego i dla osób na wózkach inwalidzkich a także warsztaty, ćwiczenia i masaże oraz tybetańskie masaże lecznicze Nejang i Kunye Zapewniali pomoc w dostosowaniu się do wyzwań dnia codziennego i radzeniu sobie z problemami osobistymi, takimi jak dbanie o siebie, odleżyny, urologia i cewnikowanie oraz prawidłowe wybieranie wózka inwalidzkiego.

 


Wśród osób, które dołączyły do tego projektu nie zabrakło też polskich specjalistów i fizjoterapeutów. Jako firma Novoferm wsparliśmy finansowo ten obóz rehabilitacyjny i dzięki temu dołożyliśmy małą cegiełkę do zakupu wyposażenia dla osób niepełnosprawnych. Wspieramy dobre inicjatywy!