Choć może nie widać tego na pierwszy rzut oka, nasze bramy garażowe są też bezpieczne w użytkowaniu od strony zewnętrznej. Specjalna konstrukcja zamków przy panelach zabezpiecza przed przytrzaśnięciem palców. Zamek po prostu wypycha dłoń, która znalazła się w niebezpiecznym miejscu w taki sposób, że jej uszkodzenie staje się praktycznie niemożliwe, gdyż nie ma przestrzeni, aby dłoń czy palec znalazły się wewnątrz zamka.
Nasz ekspert, Rafał Błażuk, poleca jeszcze jedno rozwiązanie zabezpieczające przed przytrzaśnięciem dłoni. To absolutna nowość – dopasowany do kąta prowadnicy wypełniacz przestrzeni nad łukiem prowadnicy, który chroni przed przypadkowym uszkodzeniem ręki (włożonej w ten otwór).
Bezpieczne linki i sprężyny
Mechanizm działania bramy garażowej opiera się na linkach i sprężynach, dlatego ważne jest, aby wykorzystane rozwiązania były bezpieczne. Istnieje możliwość zastosowania dwóch typów sprężyn: naciągowych i skrętnych. W bramach ze sprężynami skrętnymi zabezpieczenie przeciwko skutkom pęknięcia sprężyny stosujemy w wale nawojowym. Sprężyny naciągowe montowane są w pakietach 2 x 3 sprężyny, co samo w sobie jest zabezpieczeniem – brama nadal funkcjonuje, nawet jeśli któraś sprężyna pęknie. W dolnych segmentach bramy znajdują się również specjalnie skonstruowane uchwyty, które zabezpieczają przed samoistnym wypięciem się linki. W przypadku sprężyn naciągowych stosujemy wytrzymałe, podwójne linki. Na ile wytrzymałe? Są skonstruowane tak, aby uniosły sześciokrotny ciężar bramy.